ايرنا/ مديرکل پزشکي قانوني همدان از جان باختن ۲ نفر طي ۴۸ ساعت گذشته در شهرستان ملاير بر اثر غرق شدگي خبر داد.

ارتين کمالي، مديرکل پزشکي قانوني همدان در اين رابطه اظهار کرد: در يکي از اين حوادث، مرد ۴۷ ساله اي با سقوط در داخل گودال هاي حفر شده حاشيه يک معدن، جان خود را از دست مي دهد.
وي ادامه داد: نامبرده به دلايل غيرمشخص به داخل گودال هشت متري حاوي آب سقوط کرده که بر اثر اين حادثه جان خود را از دست مي دهد.
به گفته مديرکل پزشکي قانوني استان همدان، جسد فرد متوفي پس از تخليه آب گودال، خارج شد.
کمالي افزود: همچنين در سانحه ديگري يک پسر نوجوان هنگام شنا در سد کلان شهرستان ملاير غرق شده و جان خود را از دست مي دهد.
به گفته وي، نامبرده به دليل نداشتن مهارت کافي در شنا  دچار حادثه و مرگ شده است.
کمالي ابراز کرد: در سه ماهه نخست امسال چهار نفر بر اثر غرق شدگي در اين استان جان خود را از دست دادند که اين آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته تغييري نداشته است.
وي تصريح کرد: سال گذشته ۱۲ نفر بر اثر غرق شدگي در استان همدان جان باختند.
مديرعامل شرکت آب منطقه اي استان همدان نيز چندي پيش از عموم مردم و گردشگران خواست به صورت جدي از شنا در رودخانه ها و آب پشت سدهاي استان پرهيز کنند.
منصور ستوده، اظهار کرد: آب هاي سطحي استان همدان، با توجه به سردي آب سبب اختلال در شريان خوني و انقباض رگ هاي بدن شده که پس از ورود به داخل آب فرد تعادل خود را از دست مي دهد و غرق مي شود.
وي با تاکيد بر ممنوعيت شنا در حاشيه سدها و بندهاي انحرافي، اظهار داشت: لغزندگي حاشيه مخازن سدها و بندهاي انحرافي، مکش جريان آب و شرايط رسوبي کف اين مخازن خطر مرگ را براي شناگران به همراه دارد.
وي با بيان اينکه وضعيت آب پشت سد کاملا با شرايط استخر و دريا براي شنا متفاوت است، افزود: در دريا هر چه پيش مي‌روي، سطح آن گودتر مي‌شود اما در سد اينگونه نيست و کف آن ممکن است گل و لاي و برآمدگي و فرورفتگي باشد و همين عامل خطري جدي براي شناگر محسوب مي شود.

 
 
  
  

آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today