تسنيم/ رئيس نظام پرستاري اهواز گفت: افسانه احساني پرستار شاغل در بيمارستان مهر اهواز براي سلامت نوزادش تشخيص کرونايش سخت شد و در انتها پس از وضع حمل به علت وخامت اوضاع فوت کرد.

عليرضا گچ کوبان، رئيس نظام پرستاري اهواز در اين باره اظهار کرد: پرستاران شاغل در بيمارستان‌ها به خصوص بخش‌هاي کرونا از ابتداي همه گيري کرونا در خط مقدم مبارزه با اين ويروس منحوس بوده و هميشه در معرض ابتلا به اين ويروس منحوس بودند.
وي افزود: استان خوزستان تاکنون پنج پيک سخت کرونا رو تجربه کرده است که هربار سخت تر و گسترده‌تر از قبل بوده و متاسفانه شاهد درگذشت عده‌اي از شهروندان بوده‌ايم که در اين بين کادر سلامت بيمارستان‌ها از اين موضوع مستثنا نبوده‌اند و ما شاهد ابتلا و حتي فوت اين عزيزان بوده‌ايم.
رئيس نظام پرستاري اهواز تصريح کرد: روز شنبه متاسفانه يکي از پرستاران شاغل در بيمارستان مهر اهواز، بر اثر ابتلا به ويروس کرونا و افزايش وخامت اوضاع، فوت کرد که وي پيش از فوت حامله بوده است که براي سلامت نوزاد، با عمل سزارين، نوزاد به دنيا آمد ولي مادر فوت کرد.
گچ کوبان در خصوص عدم تشخيص به موقع بيماري بيان داشت: تشخيص ابتلا به کرونا گاهي بسيار سخت و دشوار است و با چند آزمايش هم قابل تشخيص نيست که در اين ميان آزمايش سي‌تي‌اسکن که براي نوزاد زنان باردار بسيار خطرناک است، ميزان درگيري ريه را مشخص مي‌کند که آزمايش‌ پي سي آر ابتلا به کرونا را تشخيص نمي‌دهد.
وي در ادامه گفت: افسانه احساني، پرستار 26 ساله شاغل در بيمارستان مهر اهواز، هفته گذشته با علائم کرونا رو به رو شد اما در آزمايش‌هاي اوليه کروناي وي تشخيص داده نشد که توصيه به انجام آزمايش سي تي اسکن به وي شد که با توجه به بارداري مرحومه و خطرناک بودن آزمايش براي نوزادش وي از انجام اين آزمايش براي سلامت فرزندش خود داري کرد.
رئيس نظام پرستاري اهواز در انتها گفت: مرحومه احساني، از روز جمعه به علت وخامت اوضاع در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري شد که سلامت نوزاد و مادر هر دو در خطر قرار گرفت که با توصيه پزشکان نوزاد با عمل سزارين به دنيا آمد ولي مادر به علت وخامت اوضاع و درگيري بالاي ريه متاسفانه پس از به دنيا آمدن فرزندش فوت کرد.


آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today