ايرنا/ فرماندار شهرستان فيروزآباد گفت: آتش سوزي منطقه هايقر شهرستان فيروزآباد که شب گذشته مهار شده بود، با شعله ور شدن مجدد آن منجر به کشته شدن سه نفر از عشاير منطقه شد.

حسين آرگيو، فرماندار شهرستان فيروزآباد روز سه‌شنبه بيان داشت: به رقم اينکه آتش ديشب در مناطق صعب العبور روي داده بود با تلاش‌هاي نيروهاي مردمي و ساير نيروهاي امدادي مهار شد اما امروز با شدت گرفتن وزش باد بار ديگر شعله‌هاي آن منطقه را درنورديد.
وي ادامه داد: به دنبال تقاضاي کمک، هم‌اينک نيروهاي مردمي، اداري، بسيج، ارتش، سپاه، نيروي انتظامي و هلال احمر در منطقه حاضر شده و مشغول مهار آتش هستند.
او اظهار داشت: همچنين سه فروند بالگرد نيز از سوي ارتش، هلال احمر و اورژانس به منطقه اعزام شده است.
فرماندار فيروزآباد ادامه داد: همچنين به دستور استاندار فارس شهرستان‌هاي فراشبند، کوار، کازرون، قير و کارزين  و ارسنجان نيز براي کمک به مهار آتش وارد عمل شده و کمک‌هايي را به محل آتش سوزي اعزام کرده‌اند.
آرگيو افزود: متاسفانه سه نفر از عشاير منطقه نيز که براي کمک به مهار آتش در منطقه حضور يافته بودند به دليل قرار گرفتن به دليل شدن جريان باد و قرار گرفتن در محلي که امکان فرار براي آنها فراهم نبوده در اثر آتش سوزي جان خود را از دست دادند و يک مصدوم نيز توسط اورژانس به مراکز درماني منتقل شد.
وي، ضمن تسليت فوت شهادتگونه اين سه هم وطن که با فداکاري براي مهار آتش و کمک به حفظ منابع طبيعي جان خود را از دست دادند تصريح کرد: علت وقوع آتش سوزي و ميزان خسارت‌هاي احتمالي نيز پس از اطفاي کامل حريق اظهار نظر خواهد شد.
شهرستان گرمسيري فيروزآباد در حدود ۱۲۰  کيلومتري جنوب غرب شيراز است.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online