فارس/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي ياسوج از بستري شدن 56 بيمار جديد مبتلا به کوويد 19 در بيمارستان‌هاي معين کروناي کهگيلويه و بويراحمد خبر داد.

پرويز يزدان‌پناه، رئيس دانشگاه علوم پزشکي ياسوج از افزايش شمار مبتلايان به کوويد 19 در کهگيلويه و بويراحمد خبر داد و اظهار کرد: هم اکنون 480 بيمار در بيمارستان‌هاي معين کروناي استان بستري بوده که از اين تعداد 205 بيمار مبتلاي قطعي(56 مورد بستري جديد) و 25 نفر  از آنها در بخش مراقبت‌هاي ويژه تحت درمان هستند.
وي گفت: تعداد بهبود يافتگان بيماران کرونايي کهگيلويه و بويراحمد تاکنون 53 هزار و 529 مورد گزارش شده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي ياسوج افزود: از 724 جواب نمونه pcr دريافت شده از آزمايشگاه سلولي مولکولي ياسوج، حدود ٤٥ درصد موارد مثبت بودند و به ترتيب در گچساران، کهگيلويه، بويراحمد و دنا بيشترين موارد مثبت را داشتند، همچنين از 511 نمونه تست سريع در استان انجام شد که ٢٩ درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در بويراحمد و کهگيلويه بودند.
يزدان پناه بيان کرد: شيوع ويروس جديد کرونا(هندي) بسيار فراگيرتر است و ميزان مرگ‌ومير و تلفات ناشي از اين ويروس نيز بيشتر است بنابراين بايد نسبت به ابتلا اين ويروس حساس باشيم.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي ياسوج خاطرنشان کرد: مشارکت مردم  و اصناف با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي براي حفظ سلامت  جامعه، عدم حضور در تجمعات و دورهمي‌ها، استفاده از ماسک، رعايت فاصله فيزيکي  و پرهيز از سفر و حضور در مکان‌هاي پرخطر  باعث جلوگيري از انتشار اين ويروس مي‌شود.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today