مهر/ رئيس هيئت فوتبال استان اردبيل گفت: کارشکني‌هاي اداره کل ورزش و جوانان با هيئت فوتبال استان تمامي ندارد و در سال‌هاي اخير بسياري از فعاليت‌هاي هيئت فوتبال را به تعويق انداخته است.

صمد نوتاش، رئيس هيئت فوتبال استان اردبيل به چالش‌هاي هيئت فوتبال استان اشاره و اظهار کرد: اصلي‌ترين چالش ما کارشکني‌هاي اداره کل ورزش و جوانان استان در پيشبرد برنامه‌ها و اهداف توسعه فوتبال در اردبيل است که زمينه کارشکني و شکايت‌بازي‌هاي مکرر را به وجود آورده است.
وي اظهار کرد: در حالي که ما تلاش مي‌کنيم بهترين زيرساخت فوتبال را براي علاقمندان در اردبيل فراهم کنيم و منظم‌ترين مسابقات فوتبال و فوتسال را برگزار مي‌کنيم اما کارشکني‌ها به حدي است که اجازه نمي‌دهند زمين چمن مصنوعي که به همت اي.‌اف.‌سي احداث شده و همچنين ساختمان هيئت فوتبال به نام هيئت فوتبال ثبت شده و در اين زمينه شکايت به مراجع قضايي و پيگيري پرونده به شکل زمان بر ادامه پيدا کرده است.
رئيس هيئت فوتبال استان اردبيل تصريح کرد: با پيگيري‌هاي مکرر و از فرصت به وجود آمده براي احداث زمين چمن مصنوعي در اردبيل به همت اي. اف. سي و با قرارداد ۱۵ ساله واگذاري زمين به هيئت فوتبال اقدامات قانوني آغاز شد اما ورزش و جوانان و مديرکل آن در شرايط کنوني با کارشکني‌هاي مکرر اجازه نمي‌دهد تا اين زمين چمن مصنوعي به بهره‌برداري برسد.
نوتاش افزود: در کنار اين امر بعد از سال‌ها تأخير و تعلل اداره کل ورزش و جوانان اجازه انتقال سند ساختمان هيئت فوتبال را به نام اين هيئت نمي‌دهد و کارها در يک روند تأخير و تعلل دادگاهي همچنان بي‌نتيجه در جريان است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما در اردبيل فاقد زمين چمن فوتبال هستيم و حتي امکان بهره‌برداري زمين ورزشگاه علي دايي و تختي براي هيئت فوتبال وجود ندارد.
نوتاش اضافه کرد: اميدواريم مديرکل ورزش و جوانان استان اردبيل با يک تصميم عاقلانه و به دور از احساسات و فشارهاي جانبي سعي کند تا در کنار هيئت فوتبال باشد تا يک روند مناسبي را در فعاليت‌هاي هيئت فوتبال که در سال‌هاي اخير شروع شده، ادامه پيدا کند.
وي ديگر چالش هيئت فوتبال را کرونا اعلام کرد و ادامه داد: علي‌رغم شرايط کرونايي که اکثر هيئت‌هاي ورزشي با مشکلاتي روبه‌رو بودند، ما ليگ فوتبال برتر و پايه را در اردبيل با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي برگزار کرديم و حتي يک نفر در زمين فوتبال گرفتار کرونا نشده است.
نوتاش ديگر چالش هيئت فوتبال را نبود حامي مالي و اسپانسر براي تيم‌هاي ورزشي اعلام کرد و گفت: با وجود اينکه تيم‌هاي قدر فوتبال و فوتسال از اين استان در ليگ‌هاي کشوري حضور دارند اما اسپانسر خاص و حامي قوي مالي براي اين تيم‌ها وجود ندارد.

  
  

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today