باشگاه خبرنگاران/ معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار کردستان گفت: با کاهش رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و افزايش شيوع ويروس کرونا به ويژه در شهر‌هاي قرمز، محدوديت‌هاي جديد براي مشاغل هفت گانه اعلام شد.

محمدابراهيم زارعي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار کردستان با اشاره به قرمز بودن وضعيت شهر‌هاي سنندج، بيجار و مريوان، اظهار کرد: با توجه به رعايت نکردن دستورالعمل‌هاي بهداشتي و بروز موج پنجم کرونا و نيز افزايش موارد بستري و ابتلا به بيماري کوويد۱۹، برخي مشاغل حساس در شهر‌هاي قرمز تعطيل اعلام شد.
وي افزود: پذيرايي رستوران‌ها و قهوه خانه‌ها از مشتريان در فضاي بسته ممنوع است و اين مشاغل فقط بايد به‌صورت بيرون بر فعاليت داشته باشند، در غير اينصورت با آن‌ها برخورد خواهد شد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار کردستان يادآور شد: سالن‌هاي سينما و تئاتر، پاساژ و بازار‌هاي سربسته، استخر‌هاي سرپوشيده و باشگاه‌هاي ورزشي، شهر بازي و نمايشگاه‌هاي عمومي و اختصاصي نيز تعطيل خواهد بود.
زارعي از شهروندان خواست به منظور جلوگيري از افزايش بيشتر مبتلايان و نيز کمک به کادر درمان براي رسيدگي مطلوب به بيماران، از برگزاري هرگونه تجمع، مراسم و دورهمي خودداري کنند.
وي گفت: در حال حاضر شهر‌هاي سنندج و بيجار و مريوان در وضعيت قرمز، دهگلان، کامياران و قروه در وضعيت نارنجي و ديواندره، سقز، بانه و سروآباد در وضعيت زرد قرار دارند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار کردستان افزود: در حال حاضر شيب شيوع کرونا در استان افزايشي است و در صورت بي توجهي به رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي، ورود به موج‌هاي بعدي دور از انتظار نيست.
در شبانه‌روز گذشته، ۲۰۱ بيمار جديد مبتلا به کرونا در کردستان شناسايي و سه نفر فوت کردند، در حال حاضر ۴۸۳ نفر در بيمارستان‌هاي استان بستري بوده که ۵۲ بيمار آنان در بخش مراقبت‌هاي ويژه هستند، از ابتداي شيوع ويروس کرونا در استان يک هزار و ۴۰۴ نفر در استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online