باشگاه خبرنگاران/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي قم گفت: درخواست تعطيلي کامل قم براي يک هفته را داده ايم، چرا که کادر درمان ديگر تاب آوري ندارند.

محمدرضا قدير، رئيس دانشگاه علوم پزشکي قم امروز در جلسه ستاد پيشگيري، کنترل و مبارزه با کرونا ويروس اظهار کرد: آمار بستري بيماران کرونا ،مرز ۸۰۰ نفر را در قم رد کرده و در سطح استان مرتب بيماري در حال تکثير است و اگر مداخله صورت نگيرد فاجعه‌اي در راه است.
او افزود: هر چه تخت اضافه کنيم بي فايده است و بايد جلوي توليد بيماري که شامل تجمع ها، دورهمي ها، حضور در پاساژ‌ها و مغازه ها، بستني فروشي‌ها و... مي‌شود، گرفته شود.
قدير عنوان کرد: درخواست تعطيلي کامل استان براي يک هفته را داده ايم، چرا که کادر درمان در بيمارستان‌ها ديگر تاب آوري ندارند و شرمنده پزشک و پرستار هستيم.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي قم ادامه داد: تخت‌هاي بستري موقت در مراکز درماني را افزايش داده ايم که از طريق آن بيماران در منازل نگهداري مي شوند  و فقط روزي دو ساعت به بيمارستان‌ها مراجعه و داروي مورد نياز را دريافت مي‌کنند.
او گفت: عمليات واکسيناسيون با قوت در قم در حال انجام است و ديروز با تزريق ۱۱ هزار دوز، رکورد واکسيناسيون در قم شکسته  شد.

آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday