ايرنا/ معاون متوسطه آموزش و پرورش استان قزوين از آغاز ثبت نام مدارس نمونه دولتي خبر داد و گفت: امسال ۹۰۰ دانش آموز در مدارس نمونه دولتي قزوين پذيرفته شدند.

توفيق محمدحسيني معاون متوسطه آموزش و پرورش استان قزوين اظهار کرد: هرساله رقابت زيادي بين دانش آموزان براي ورود به اين مدارس وجود دارد و امسال سه هزار و ۲۰۰ دانش آموز پايه نهم در سطح استان در آزمون ورودي مدارس نمونه دولتي شرکت کردند.
وي با بيان اينکه ۱۰ مدرسه نمونه دولتي در سطح استان قزوين وجود دارد،اظهار داشت: پذيرش دانش آموزان دختر و پسر براساس سهميه تعيين شده به يک ميزان و ۵۰ به ۵۰ است.
محمد حسيني تصريح کرد: ملاک ورود به مدارس نمونه دولتي تنها کسب نمره قبولي در آزمون نيست بلکه دانش آموزان بايد ۵۰ درصد نمره قبولي در آزمون و ۵۰ درصد معدل را دارا باشند.
وي تاکيد کرد: ثبت نام در اين مدارس از امروز آغاز و تا اول شهريور ماه در نظر گرفته شده بود که به دليل تعطيلي سراسري تا هشت شهريور ماه ادامه دارد و خانواده‌ها نگران ثبت نام فرزندان خود نباشند.
اين مسوول در خصوص کلاس‌هاي فوق برنامه نيز اظهار داشت: با توجه به تجربيات و جمع بندي نتايج اجراي شيوه نامه کلاس‌هاي جبراني سال‌هاي قبل، دستورالعمل اجرايي تشکيل کلاس‌هاي جبراني در تابستان سال جاري به مناطق استان ابلاغ شد.
محمد حسيني اضافه کرد: تشکيل کلاس‌هاي جبراني در فصل تابستان، در راستاي ارتقاي پيشرفت تحصيلي و ايجاد فرصت براي يادگيري مجدد و بالا بردن روحيه دانش آموزاني است که در طول سال تحصيلي دچار ضعف درسي بودند، همچنين براي جلوگيري از افت تحصيلي کلاس‌هاي جبراني تشکيل مي‌شود.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قزوين افزود: مدت تشکيل کلاس‌هاي جبراني 6 هفته است که با توجه به شرايط کرونا جلسه اول اين کلاس‌ها در تيرماه به صورت حضوري برگزار شد و مابقي کلاس‌ها به صورت مجازي تا پايان مرداد ماه سال جاري ادامه دارد.
استان قزوين داراي ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصيلي هستند که از اين تعداد بيش از ۸۳ هزار نفر در مقطع متوسطه تحصيل مي‌کنند.

آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today