ايرنا/ همزمان با فرا رسيدن روز تاسوعاي حسيني(ع) مردم مومن و عزادار کرمانشاه با حضور در دسته‌ها و هيات‌هاي عزاداري به سوگواري پرداختند.

با طلوع سپيده دم نهم محرم الحرام دسته‌هاي عزاداري کم کم خود را مهياي برپايي مراسم سوگواري اهل بيت رسول مکرم اسلام(ص) مي کردند و مردم سياهپوش و عزادار هم رفته رفته خود را به اين هيات ها مي رساندند.
با حضور جمع زيادي از مردم در هيات ها، دسته‌ها، تکايا و اماکن مذهبي که البته همراه با رعايت پروتکل هاي بهداشتي بود رفته رفته صداي طبل و شيپور و دهل عزا در آسمان کرمانشاه بلند شد.
مداحان و روضه خوانان در وصف دليري و شجاعات لشکر سيدالشهدا(ع) شروع به مداحي و روضه خواني کردند و زنجيرها بر دوش ها افتاد و دست ها بر سينه ها فرود آمد و کم کم سيل اشک بر گونه ها جاري شد.
در روز تاسوعاي حسيني رنگ و بوي بيشتر مداحي ها به سمت قمر بني هاشم بود، دسته اي از عزاداران فرياد "اي اهل حرم مير و علمدار نيامد" سر مي دادند و گروه مقابل نيز در پاسخ "سقاي حسين، سيد و سالار نيامد" را فرياد مي زد.
آري امروز مردم ولايي و عاشورايي کرمانشاه به ياد علمدار رشيد و وفادار دشت نينوا بر سر و سينه زدند و از حضرت باب الحواعج مدد و استمداد طلبيدند.
امروز در گوشه گوشه اين شهر نام مقدس حضرت ابوالفضل العباس(ع) به گوش مي رسيد تا بلکه سقاي دشت کربلا گوشه چشمي هم به عزاداران کرمانشاهي داشته باشد.
بيرق هاي عزا در روز تاسوعاي حسيني بر فراز هر کوي و برزن اين ديار برافراشته شده است و مردم خود را آماده حضور در مراسم شب و روز عاشورا مي کنند تا بار ديگر عشق و ارادت خود را به خاندان نبوت(ع) نشان دهند.

آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today