ايرنا/ مدير جهاد کشاورزي جوين گفت: بيش از سه هزار و ۲۰۰ تن هندوانه امسال از مزارع شهرستان جوين برداشت شد که اين ميزان نسبت به سال گذشته کاهش چشمگيري داشته است.

علي اکبر قارزي، مدير جهاد کشاورزي جوين روز يکشنبه با بيان اين مطلب اظهار داشت: امسال سطح زير کشت هندوانه در شهرستان جوين ۹۰ هکتار بود که به طور ميانگين با توليد ۳۵ تن در هر هکتار سه هزار و ۲۰۰ تن محصول در اين شهرستان برداشت شد.
وي اضافه کرد: کاهش سطح زير کشت، بحران خشکسالي و گرماي هوا سبب کاهش ۲ برابري توليد هندوانه در شهرستان جوين شده است.
مدير جهاد کشاورزي جوين گفت: به دليل شرايط آب و هوايي، آب و خاک حاصلخيز، اين شهرستان با کيفيت ترين محصول هندوانه را توليد و روانه بازار مي‌کند.
قارزي افزود: کشاورزان جويني به خاطر صرفه جويي در مصرف آب، هندوانه را به صورت کشت زير پلاستيک انجام مي‌دهند و نوع آبياري اين محصول نيز به صورت قطره‌اي است.
وي ادامه داد: همچنين در بخش هندوانه ديم و توليد تخمه معروف به تخمه جاباني(ژاپني) کشت اين محصول در سطح هزار و ۵۰۰ هکتار انجام شده که ميانگين توليد اين نوع تخمه ۲۳۰ کيلوگرم در هر هکتار است.
وسعت زمين‌هاي باغي و زراعي جوين ۳۵ هزار هکتار و محصولات عمده آن گندم، جو، چغندر قند، پياز، انگور و پسته است. اين شهرستان ۱۲ هزار بهره بردار در بخشهاي کشاورزي، باغداري، دامپروري و طيور دارد.
جوين در ۳۲۰ کيلومتري غرب مشهد واقع است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar