تسنيم/ رئيس اتحاديه مرغ فروشان همدان گفت: بازار مرغ همدان به حالت عادي بازگشته و ديگر خبري از صف‌هاي طولاني نيست‌.

در ماه گذشته کمبود مرغ سبب ايجاد صف‌هاي طولاني مردم براي خريد يک عدد مرغ شده بود که با توجه به شرايط کرونايي مشکلاتي را براي مردم ايجاد کرد.
با انعکاس به موقع اخبار مربوط به اين مشکل و تدابير مسئولان استاني، از روزهاي گذشته اين مشکل مرتفع شده و موردي از کمبود و صف خريد گزارش نشده است.
جواد عاشوري، رئيس اتحاديه مرغ و ماهي همدان اظهار کرد: مرغ به اندازه کافي در بازار وجود دارد و حتي ميزان عرضه نسبت به تقاضا بيشتر شده است.
وي با تاکيد بر اينکه روزانه 60 تن مرغ در بازار همدان توزيع مي‌شود تصريح کرد: همه واحدهاي صنفي موظف به رعايت قيمت مصوب 24 هزار و 90 توماني هستند.
رئيس اتحاديه مرغ و ماهي همدان با بيان اينکه هرگونه گرانفروشي و عرضه مرغ به قيمت بيش از نرخ مصوب تخلف محسوب مي‌شود گفت: بازرسان اصناف، سازمان صمت و تعزيرات به صورت روزانه وضعيت بازار را رصد مي‌کنند.
عاشوري با اشاره به اينکه قيمت مصوب هرکيلو مرغ 24 هزار و 900 تومان است عنوان کرد: اين نرخ براي همه برندها يکسان است. برچسب‌هايي مانند مرغ شمال يا مهاباد هيچ تاثيري در گراني آن ندارد.
وي با بيان اينکه قيمت هر کيلو مرغ زنده 17 هزار و 100 تومان است، اظهار کرد: اين نرخ در درب کشتار 23 هزار و 300 تومان و براي عاملان توزيع 23 هزار و 900 تومان است.
رئيس اتحاديه مرغ و ماهي همدان با تاکيد بر اينکه روزانه 180 تن مرغ در سراسر استان توزيع مي‌شود، گفت: عرضه مرغ منجمد متوقف شده است.
عاشوري با اشاره به اينکه قيمت هر شانه تخم‌مرغ براي مصرف کننده 32 تا 38 هزار تومان است، يادآور شد: عرضه تخم‌مرغ به عمده فروشان به صورت کيلويي و با نرخ 16 هزار و 500 تومان انجام مي‌شود.
در زمان کمبود مرغ و ايجاد صف‌هاي طولاني براي خريد اين کالا، شاهد عرضه آن به صورت فله‌اي و قاچاق در نقاط بالاي شهر بوديم که نشان از ضعف عملکرد دستگاه‌هاي متولي و نظارتي است.


آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today