ايرنا/ کارگران نساجي بروجرد با توجه به اينکه از ابتداي شيوع کرونا در سنگر توليد حاضر بوده اند از مسئولان دانشگاه علوم پزشکي لرستان تقاضا دارند که براي حفظ سلامتي و ادامه روند توليد اين واحد صنعتي واکسيناسيون آنها انجام شود.

کارگران در همه عرصه و وقايع مختلف بر سر کار و توليد حاضر بوده اند و در بسياري از مواقع جان خود را براي توليد فدا کرده اند.
کارگران نساجي بروجرد از ابتداي شيوع ويروس کرونا بدون حتي يک روز تعطيلي توليد را ادامه داده اند و در روزهاي سخت همه گيري کرونا و زماني که همه بايد در خانه مي‌مانند برسر کار حاضر شدند و توليد را رها نکردند.
يکي از کارگران نساجي بروجرد گفت: کارگران نساجي بروجرد براي اينکه توليد متوقف نشود در روزهاي سخت همه گيري ويروس کرونا در سر کار حاضر و بسياري نيز به اين بيماري مبتلا شدند.
رضا ميرزايي افزود: يکي از کارگران اين کارخانه نيز بر اثر مبتلا شدن به کرونا در سال آخر خدمت و زمان بازنشستگي جان خود را از دست داد.
وي اظهار داشت: از مسوولان تقاضا داريم که واکسيناسيون کارگران نساجي بروجرد را در اولويت قرار دهند.
يکي ديگر از کارگران نساجي بروجرد گفت: حدود يک هزار کارگر نساجي به احتساب خانواده ها يک جمعيت حدود چهار تا پنج هزار نفري را شامل مي شوند که اگر اين کارگران واکسيناسيون شوند تا حدود زيادي در کاهش ابتلا به کرونا در شهرستان کمک خواهد شد.
علي روزبهاني افزود: کارگران نساجي بروجرد همواره در سر کار حاضر بوده و در زمان شيوع کرونا حتي يک روز هم توليد را تعطيل نکرده اند.
وي اظهار داشت: کارگران نساجي بروجرد سربازان خط توليد هستند و براي حفظ توليد و جلوگيري از تعطيلي اين واحد در شرايط خاص کرونا لازم است که سريع‌تر واکسينه شوند.
رييس شوراي اسلامي کار نساجي بروجرد گفت: از مسوولان دانشگاه علوم پزشکي لرستان تقاضا مي‌شود واکسيناسيون کارگران نساجي بروجرد را در اولويت قرار دهند.
جان‌محمد ابوالفتحي افزود: کارگران در همه کارخانجات يک قشر تلاشگر هستند که کمتر به آنها توجه شده است، در زمان شيوع کرونا تاکنون همواره توليد ادامه داشته و حتي يک روز تعطيل نشده است.
وي اظهار داشت: انجام واکسيناسيون حدود يک هزار کارگر نساجي مي تواند تا حد زيادي در کنترل اين ويروس کمک کند.
مسئول بهداشت کارخانجات نساجي بروجرد گفت: نساجي بروجرد با حدود يک هزار نفر کارگر داراي سالن هاي مختلف توليد نخ و پارچه است که کارگران در سه شيفت کاري مشغول فعاليت هستند.
امير بختياري افزود: خط توليد نساجي در محيطي سرپوشيده مي باشد که کارگران با يکديگر ارتباط نزديک دارند و همين موضوع باعث شيوع ويروس کرونا در اين واحد توليدي مي شود.
وي اظهار داشت: از ابتداي شيوع کرونا تاکنون تعداد زيادي از کارگران به اين ويروس مبتلا شده و بهبود يافته اند ولي متاسفانه دکتر شيرالي مديرعامل نساجي و بهزاد جهاني مسوول روابط عمومي و مهمانسرا بر اثر ابتلا به ويروس کرونا جان خود را از دست دادند.
مسئول بهداشت نساجي بروجرد گفت: واکسيناسيون کارگران نساجي بروجرد يک ضرورت است که اين موضوع طي نامه اي به دانشگاه علوم پزشکي لرستان اطلاع رساني شده است.
کارخانجات نساجي با حدود يکهزار نفر کارگر يکي از کارخانجات بزرگ ايران در توليد انواع پارچه و نخ است.
اکنون شهرستان‌هاي ازنا، دورود، چگني، خرم‌آباد، پلدختر، سلسله، دلفان، کوهدشت، اليگودرز و بروجرد در وضعيت قرمز و رومشگان در وضعيت نارنجي شيوع کرونا قرار دارند.
تا کنون ۱۵۹ هزار و ۹۴۵ نفر شهروند اين استان به ويروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۲ هزار و ۱۷۶ نفر نيز بر اثر اين کوويد ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

آخرين خبر لرستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy