فارس/ آتشي که صبح روز پنجشنبه ۴ شهريور ماه، در منطقه حفاظت شده ارژن-پريشان کوه پهن حادث شده بود، با همکاري و تلاش نيروهاي يگان حفاظت محيط زيست فارس و دوستداران محيط زيست مهار شد.

نصرت الله دهقان، فرمانده يگان حفاظت محيط زيست فارس بيان داشت: پس از اطلاع از آتش سوزي که در ساعت ۱۱/۳۰ دقيقه ديروز در منطقه کوه پهن شروع شده بود، با تلاش مردم محلي و بومي منطقه، سازمان هاي مردم نهاد ميراث زاگرس ممسني، ميراث پريشان، ياران بلوط دشمن زياري، ميراث زاگرس کوهمره سرخي، حاميان طبيعت کوه‌چنار  همچنين تيم واکنش سريع اداره کل و اداره حفاظت محيط زيست  کازرون و ارژن و همکاري منابع طبيعي کوه چنار مهار شد.
نصرت الله دهقان افزود: با توجه به وزش شديد باد و تراکم پوشش گياهي منطقه، آتش به سرعت در حال پيشرفت بود اما با سرعت عمل تيم حاضردر سريع ترين زمان ممکن در ساعت ۵ عصر روز گذشته عمليات مهار انجام گرفت.
وي خاطرنشان کرد: همچنين براي اطمينان خاطر از اطفاي کامل حريق، همکاران محيط زيست در منطقه حضور دارند تا منطقه به طور کامل رصد و پايش شود.
وي اظهار اميدواري کرد که با مشارکت جوامع محلي و همکاري با اداره منابع طبيعي و استفاده از ظرفيت سمن ها بتوانيم گامهاي موثري در حفاظت از محيط زيست و منابع طبيعي برداريم.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online