ايرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسي خراسان جنوبي گفت: براساس الگوي نقشه‌هاي پيش‌يابي هواشناسي و تحت تاثير بادهاي ۱۲۰ روزه در منطقه تا اوايل هفته آينده وزش باد شديد در برخي ساعات سبب کاهش ديد افقي و کيفيت هوا به ويژه در نيمه شرقي استان مي‌شود.

فاطمه زارعي، کارشناس اداره کل هواشناسي خراسان جنوبي روز جمعه بيان داشت: همچنين به تناوب در اين مدت وقوع توفان گرد و خاک در مرز شرقي قابل پيش‌بيني است و مي‌تواند سبب خسارت شود.
وي گفت: صبح امروز سرعت وزش باد در شهرستان نهبندان به ۷۹ و در مرکز استان به ۵۸ کيلومتر بر ساعت رسيد.
کارشناس اداره کل هواشناسي خراسان جنوبي تاکيد کرد: کشاورزان ايمني لازم براي مستحدثات خود را فراهم کنند همچنين ضمن خودداري از سفرهاي غيرضروري در اين مدت نسبت به استحکام بناهاي ساختماني نيمه‌ساز اقدام شود.
وي با بيان اينکه در ۲۴ ساعت گذشته دماي مرکز استان به ۳۳ و ۱۸ درجه سلسيوس رسيد افزود: در اين مدت طبس با دماي ۴۱ و قاين با ۱۷ درجه سانتيگراد به ترتيب گرمترين و خنک‌ترين نقاط استان بودند.
اداره کل مديريت بحران خراسان جنوبي هم درخصوص وزش باد شديد در برخي نقاط استان هشدار داد.
مديريت بحران استان به شهرستان‌هاي نهبندان، سربيشه، بيرجند، درميان، زيرکوه و خوسف هشدار داد که طبق پيش‌بيني‌هاي هواشناسي شدت وزش باد شديد و توفان گرد و خاک در اين شهرستان‌ها تا اواخر وقت شنبه هفته آينده بيشتر از ساير نقاط استان است که علاوه بر اختلال در ترددهاي جاده‌اي، خسارت به زيرساخت‌ها به ويژه زير بخش کشاورزي همچنين شريان‌هاي حياتي را به همراه خواهد داشت.

آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today