ايرنا/ پروژه آبرساني به روستاهاي جفير يک و ۲ در آخرين روستاهاي نوار مرزي شهرستان هويزه که با همياري آبفا خوزستان و سپاه وليعصر استان اجرا شده است صبح جمعه با حضور رئيس جمهوري به بهره برداري رسيد.

ساکنان اين روستاها به علت طولاني بودن مسير انتقال آب پيش از افتتاح اين طرح فاقد خط انتقال آب بودند و سالها از نظر دسترسي به آب لوله کشي بهداشتي در رنج و سختي بودند که با به بهره برداري از اين طرح  از نعمت آب شرب بهره مند شدند.
محمدرضا کرمي نژاد، مدير عامل آب و فاضلاب خوزستان در حاشيه اين برنامه گفت: با بهره برداري از طرح آبرساني جفير ۱ و ۲ تعداد ۱۷۵ خانوار  شامل ۵۱۵ نفر و بيش از ۷۰۰۰ راس دام از آب شرب بهره مند شدند. 
وي دبي آب مورد نياز چهار ليتر بر ثانيه و طول خط انتقال را ۱۳.۴ کيلومتر عنوان کرد و گفت: با بهره برداري از اين طرح روزانه سه هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب شرب سالم تهيه و از طريق اين خط انتقال براي شرب در اختيار بهره برداران قرار مي گيرد.
قرار است به زودي طرح تکميلي اين طرح براي ۳۷ روستاي ديگر منطقه نيز توسط قرارگاه خاتم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي آغاز شود.
رئيس جمهوري روز جمعه همزمان با هفته دولت در يک سفر اعلام نشده به همراه چهار وزير جهاد کشاورزي، کشور، نيرو و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و نيز رئيس سازمان برنامه و بودجه براي بررسي مشکلات خوزستان به اين استان سفر کرد.


 
 

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today