ايسنا/ امام جمعه همدان با تأکيد بر اينکه دولت جديد در خصوص در تعيين تکليف مديران مياني و مديران استاني سرعت عمل به خرج دهد، گفت: عامل موفقيت دولت در استان‌ها و سطح ملي مديران استاني هستند.

آيت الله حبيب‌الله شعباني موثقي، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان با اشاره به حضور ۲۰ ساله آمريکا در افغانستان بيان کرد: در مدت حضور آمريکا در افغانستان افزون بر صدهزار نفر در اين کشور کشته شدند که طبق آمار بعضي از سازمان‌هاي بين المللي اين تعداد به ۲۵۰ هزار نفر مي‌رسد و نتيجه دموکراسي غربي در افغانستان مرگ صدهزار نفر است که از اين تعداد ۴۷ هزار نفر غير نظامي و مابقي پليس و نظامي‌ها هستند و بيش از دو تريليون و ۲۶۰ ميليارد دلار هزينه ۲۰ سال حمله نظامي آمريکا به افغانستان است.
وي با اشاره به سخنان کلينتون به عنوان وزير امور خارجه آمريکا درباره مصرف يک دهم ثروت کسب شده از افغانستان در ۲۰ سال حضور نيروهاي آمريکايي در اين کشور گفت: آمريکا ثروت زيادي از افغانستان را به يغما برده است و در سال ۲۰۰۷ فقر در افغانستان ۳۶ درصد بوده که در سال ۲۰۲۰ به بيش از ۴۷ درصد رسيده که اين نتيجه دموکراسي غربي است.
امام جمعه همدان با بيان اينکه در اين ۲۰ سال حدود دو ميليون نفر از افغانستان فرار کرده و چهار ميليون نفر نيز در اين کشور آواره شدند اعلام‌ کرد: آمريکا ادعاي ايجاد امنيت در افغانستان را داشت درحالي که مردم اين کشور حتي براي رفتن از يک روستا به روستاي ديگر نيز احساس امنيت نداشتند و امروزه نيز به حالت تحقير از افغانستان خارج شده است که بايد هر چه سريع تر از کل منطقه خاورميانه خارج شوند اما حضور آمريکا در افغانستان جز هزينه تراشي، افزايش فقر و ناامني و به يغما بردن ثروت‌ها چيزي به دنبال نداشته است.
شعباني موثقي ضمن گراميداشت ياد شهيدان رجايي و باهنر و تبريک به دولت جديد براي کسب راي اعتماد ۱۸ وزير پيشنهادي گفت: کاهش ارزش پول ملي، تورم سنگين موجود در کشور، رشد نقدينگي در کشور و احتمال افزايش آن، ايجاد شکاف طبقاتي و مشکلات ايجاد شده کار را براي دولت جديد سخت کرده است. فرق بسياري وجود دارد بين کسي که مي گويد من صبح جمعه متوجه شدم بنزين گران شده با کسي که قبل از طلوع آفتاب امروز به خوزستان سفر کرده و به دنبال کار مردم است.
وي با بيان اينکه اميدوار هستيم طبق اعلام رئيس جمهور بحث واکسن و کنترل بيماري کرونا انجام شود افزود: امروزه بيمارستان‌هاي همدان و کادر درمان شرايط سختي دارند و سلامت مردم اولويت اصلي کشور بوده و بحث واکسن بايد تسريع شود.
نماينده ولي فقيه در استان همدان ادامه داد: دولت جديد در خصوص در تعيين تکليف مديران مياني و مديران استاني سرعت عمل به خرج دهد چرا که عامل موفقيت دولت در استان‌ها و سطح ملي مديران استاني هستند و اين مديران با روحيه جهادي و جوان گرايي مي توانند به دولت در پيش برد اهداف کمک کنند.

آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today