فارس/ مدير نمايندگي ستاد ديه چهارمحال و بختياري گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون ۵۵ نفر زنداني جرايم غيرعمد با بدهي بالغ بر ۵۰ ميليارد ريال آزاد شدند.

مجيد صيادي، مدير نمايندگي ستاد ديه چهارمحال و بختياري اظهار کرد: از ابتداي سال جاري تاکنون ۵۵ نفر زنداني جرايم غيرعمد با همکاري ستاد ديه و کمک خيران آزاد به آغوش خانواده بازگشتند که بدهي کل اين افراد رقم ۵۰ ميليارد و ۸۲۴ ميليون و ۱۲۵ هزار و ۹۳۲ ريال را شامل مي‌شود.
وي با بيان اينکه ۱۹ ميليارد و ۳۸۵ ميليون و ۵۸۵ هزار و ۷۰۸ تومان اين مبالغ از طريق گذشت شکات و ۱۹ ميليارد و ۸۹۹ ميليون و ۶۲۸ هزار و ۶۹ تومان آن نيز از طريق کمک‌هاي بلاعوض جمع آوري شده است، افزود: ۴۷ نفر از اين ۵۵ نفر زنداني به علت جرايم مالي، ۷ نفر به علت مهريه گرفتار بودند و يک نفر هم از طريق مشاوره آزاد شدند.
صيادي بيان کرد: همچنين از ابتداي ماه محرم طرح «هر هيئت آزادي يک زنداني» نيز با همکاري سازمان تبليغات اسلامي، ستاد ديه و هيات‌هاي مذهبي فعال در استان آغاز شده است تا بتوان در اين ماه با جمع‌آوري کمک‌هاي مردمي و هيات‌هاي عزاداري زمينه آزادي زندانيان جرايم غيرعمد را فراهم کرد.
مدير نمايندگي ستاد ديه چهارمحال و بختياري عنوان کرد: در طرح هر هيات، يک آزادي علاوه بر جمع‌آوري کمک مالي براي آزادي زندانيان جرايم غيرعمد، جلب رضايت شاکيان نيز در دستور کار قرار دارد که بتوان زندانيان جرايم غيرعمد، بدون پرداخت مالي و با جلب رضايت شاکي آزاد شوند.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday