ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي با اشاره به آخرين وضعيت کوويد۱۹ در اين استان گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ مبتلا به اين ويروس جان خود را از دست دادند.

دکتر سيداحمد هاشمي، رئيس دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي اظهار کرد: با بستري ۲۰۴ بيمار جديد در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۶۶ بيمار داراي علايم بيماري کوويد ۱۹ در بيمارستان هاي استان بستري هستند.
وي با بيان اينکه تعداد موارد ابتلا و بستري با شيب بسيار زياد در حال افزايش است، گفت: وضعيت بيمارستان هاي استان از وضعيت قرمز گذر کرده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي خاطرنشان کرد: متاسفانه تعداد موارد ابتلا و بستري بقدري افزايش يافته که ديگر تخت خالي وجود ندارد و وضعيت بيمارستان هاي استان در حالت بحراني است.
هاشمي گفت: عوامل متعددي بويژه عادي انگاري، عدم رعايت مسائل بهداشتي، نزدن ماسک در مجامع عمومي و برگزاري و شرکت در دورهمي‌ها و مراسم عزا و عروسي و رفتن به سفر در اين خصوص تاثيرگذار بوده است.
وي افزود: ميزان رعايت پروتکل هاي بهداشتي به‌خصوص استفاده از ماسک در استان شديدا کاهش يافته است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي گفت: شدت بيماري زايي همراه با تاخير در مراجعه بيماران به مراکز درماني و خود درماني سبب افزايش ميزان بستري و مرگ و مير شده است.
هاشمي گفت: در کنار رعايت همگاني پروتکل ها، ديگر ادارات و نهادها هم بايد براساس تصميمات ستاد کرونا، به وظايف نظارتي خود جدي تر بپردازند.

آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today