ايسنا/ مدير يک موسسه فرهنگي هنري در قزوين گفت: بازي آموزشي افزايش هوش کلامي از طريق شاهنامه يک اقدام هويت‌‎ساز است بنابراين در تلاش هستيم بستري را فراهم کنيم تا کودکان و نوجوانان کمتر در فضاي مجازي باشند و در عين حال نحوه برقراري ارتباط و سخن گفتن را بياموزند.

زهرا گروه‌اي‌ها مدير يک موسسه فرهنگي هنري در قزوين اظهار کرد: در اين موسسه فرهنگي و هنري دوره‌هاي فن بيان و مهارت‌هاي ارتباطي و کلامي را به‌صورت حضوري و مجازي برگزار مي‌کنيم.
وي با اشاره به اينکه کودکان بالاي ۶ سال مي‌توانند از خدمات و دوره‌هاي موسسه فرهنگي استفاده کنند، ادامه داد: در حال حاضر بازي آموزشي افزايش هوش کلامي از طريق شاهنامه را طراحي کرديم که در پارک علم و فناوري و مرکز منش جهادانشگاهي قزوين مورد حمايت قرار گرفته است.
مدير اين موسسه فرهنگي هنري خاطرنشان کرد: بازي آموزشي افزايش هوش کلامي از طريق شاهنامه يک بازي کارتي است که شخصيت‌هاي شاهنامه مهره‌هاي آن هستند . صفحه بازي به سمت قله قاف مي‌رود و در نهايت به خانه سيمرغ مي‌رسند. شخصيت‌هايي مانند ضحاک و ديو سپيد، در روند بازي خلل ايجاد مي‌کنند و مانع حرکت مهره‌ها مي‌شوند مگر اينکه کارهايي که آن‌ها مي‌خواهند را شخص بازي‌کننده انجام دهد. در هوش کلامي اندام گفتاري کودکان بايد تقويت شده و دايره واژگان بالا باشد بر همين اساس بازي‌ها بر اساس هوش کلامي چيده شده است.
وي بيان کرد: به موضوعات کودکان و نوجوان کم پرداخته شده است و هر چقدر موسسه ايجاد شود جوابگوي نياز نيست. در کشورمان نياز داريم بچه‌ها راه‌هاي برقراري ارتباط را بياموزند و موسسات فرهنگي مختلفي در اين خصوص در سراسر کشور فعاليت کنند، چراکه بهتر است دانش آموزان نحوه مذاکره، حل مشکلات و رفع تعارض را بياموزند، خجالت نکشند و اعتماد به نفس پيدا کنند.
گروه‌اي‌ها تصريح کرد: بازي آموزشي افزايش هوش کلامي از طريق شاهنامه در پارک علم و فناوري مورد پذيرش قرار گرفت و جزو ۱۰ طرح منتخب قرار گرفت اما اتفاقي براي ما رخ نداد؛ در طرح شتابدهي کسب و کارها در جهاددانشگاهي قزوين بعد از پذيرش، جلسات آموزشي برگزار شد و بوم کسب و کار را ارائه دادند که نتيجه اين جلسات آموزشي مثبت است و کمک شاياني به ما مي‌کند چراکه در اين حوزه ما به طور کامل بازار را نمي‌شناسيم.
وي اضافه کرد: بازي آموزشي افزايش هوش کلامي از طريق شاهنامه يک اقدام هويت‌‎ساز است بنابراين در تلاشيم بستري را فراهم کنيم تا کودکان و نوجوانان کمتر در فضاي مجازي باشند و طي آموزش‌هايي با شخصيت‌هاي کهن آشنا شوند و در عين حال نحوه برقراري ارتباط و سخن گفتن را بياموزند.
مدير موسسه فرهنگي هنري سيمرغ سخن اشاره کرد: در عين حال که کارمان هويت‌ساز است نياز داريم مورد حمايت مادي و معنوي قرار گيريم، در تلاش هستيم طي همکاري با آموزش و پرورش محصول خود را به دانش آموزان معرفي کنيم.

آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today