ايرنا/ دبير ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالي گفت: ۵۵۷ دانش آموز در استان از تحصيل بازمانده اند که از اين تعداد ۳۴۵ دانش آموز شناسايي و جذب آموزش شدند.

عصمت بدخشان، دبير ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالي اظهار کرد: هم اکنون  دانش آموزان ترک تحصيل و بازمانده از تحصيل در مجموع ۲۱۲ نفر در استان هستند که علت اصلي آن هم فقر و مشکلات معيشتي است.
وي با بيان اينکه ستاد ثبت نام آموزش و پرورش خراسان شمالي از ابتداي خرداد ماه با ثبت نام دانش آموزان پايه اول ابتدايي آغاز شد گفت: ۱۶۸ هزار و ۷۸۲  دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصيلي نسبت به ثبت‌نام اقدام کردند.
دبير ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالي افزود: ۲۰ هزار و ۲۹۷ دانش آموز پايه اولي در استان خراسان شمالي ثبت نام کردند که از اين تعداد ۱۶ هزار و ۹۲۵ دانش آموز درسنجش سلامت مورد ارزيابي قرار گرفته اند.
بدخشان با اشاره به اينکه  ثبت نام قطعي نوآموزان در مدارس مورد تقاضا منوط به ارايه برگه سنجش است گفت: اين مراحل به دليل رعايت و حفظ سلامت دانش آموزان با نوبت بندي در حال انجام است.
وي همچنين با بيان اينکه ثبت نام پايه هفتم از ۱۰ تيرماه و پايه دهم از ۱۵ تيرماه آغاز شده است، افزود: تاکنون در پايه هفتم، ۱۴ هزار و ۶۹۰ دانش آموز و در پايه دهم هشت هزار و ۴۳۱ دانش آموز در سامانه ثبت نام کردند.

۱۳ کانکس در مناطق عشايري نياز است
دبير ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالي گفت: ۱۵ کانکس براي دانش اموزان مناطق محروم نياز است.
بدخشان اظهار کرد: با همکاري سازمان نوسازي مدارس استان ۲ کانکس به آموزش و پرورش تحويل داده شد و در حال حاضر ۱۳ کانکس در مناطق عشايري بام و صفي آباد، مانه و سملقان و شيروان کمبود است، که براين اساس دانش آموزان فضاي آموزشي ندارند.
وي گفت: همچنين براي پوشش حداکثري دانش آموزان دختر و پسر، در مناطق عشايري و تجهيزات خوابگاهي شبانه روزي نياز است.

آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today