ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني آذربايجان غربي گفت: بستري هاي روزانه ناشي از ابتلا به کرونا در استان همچنان بالاي ۴۰۰ نفر است و در ۲۴ ساعت گذشته به ۴۳۰ نفر رسيد که نشان دهنده تداوم وخامت اوضاع است.

جواد آقازاده، رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني آذربايجان غربي اظهار کرد: طي ۲۴ ساعت گذشته يک هزار و ۴۱۷ نفر در آذربايجان غربي به کرونا مبتلا و نزديک به ۳۰ درصد اين افراد در مراکز درماني بستري شدند.
وي اضافه کرد: اين آمار همچنان بالاست و بايد در کنار واکسيناسيون، شيوه نامه هاي بهداشتي هم رعايت شود تا بيماري کوويد ۱۹ گسترش نيابد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني آذربايجان غربي ادامه داد: در حال حاضر دو هزار و ۲۱۳ نفر مبتلا يا مشکوک به کرونا در مراکز درماني استان بستري هستند که از اين تعداد، ۳۲۸ نفر در مراکز مراقبت هاي ويژه تحت درمان قرار دارند.
آقازاده بيان کرد: ۷۴ نفر نيز وضعيت بسيار بدتري دارند و فقط با استفاده از ونتيلاتور قادر به تنفس هستند.
وي با اشاره به فوت ۲۸ نفر در آذربايجان غربي از جمله ۱۲ نفر در اروميه و هشت نفر در مياندوآب طي ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا، گفت: با اضافه شدن اين تعداد، کل فوتي هاي ناشي از کرونا در استان به پنج هزار و ۹۷۹ نفر رسيده است.

آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today