ايسنا/ مديرکل بهزيستي استان زنجان گفت: خانه سالمندان نرگس هيدج، عاري از ويروس کرونا شده است‌.

محمد محمدي‌قيداري، مديرکل بهزيستي استان زنجان در حاشيه بازديد از خانه سالمندان نرگس هيدج که مختص نگه‌داري بانوان سالمند است، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۴ بانوي سالمند مقيم در مرکز نرگس هيدج در سلامت کامل به سر مي‌برند و خوشبختانه اين مرکز في‌الحال عاري از ويروس کرونا است.
وي تصريح کرد: طي هفته گذشته از مجموع ۷۴ سالمند ساکن سراي سالمندان نرگس هيدج، ۲۲ نفر به کرونا مبتلا شده بودند که در کوتاه‌ترين زمان و پس از اطلاع، اقدامات لازم براي درمان آن‌ها انجام شد.
مديرکل بهزيستي استان زنجان، يادآور شد: کارکنان بهزيستي و بخش غيردولتي با تلاش شبانه‌روزي، رعايت شديد پروتکل‌ها، بهبود شرايط بهداشتي و تغذيه‌اي سالمندان توانستند در روزهاي سخت کرونايي و شرايط قرمز استان زنجان در پيک پنجم از جان سالمندان محافظت کنند.
اين مسئول با اشاره به تلاش شبانه‌روزي براي حفاظت از جان سالمندان، خاطرنشان کرد: نزديک به دو سال تلاش کارکنان بهزيستي و همت بخش غيردولتي در حفظ سلامت ۱۱۰۰ مددجوي ساکن در مراکز نگه‌داري شبانه‌روزي بهزيستي درخور تحسين است.
خانه سالمندان نرگس در ۸۷ کيلومتري استان زنجان و در شهر هيدج قرار دارد که طي هفته‌هاي گذشته تست ۲۲ نفر از سالمندان ساکن در اين مکان مثبت اعلام شده بود و با توجه به اين موضوع همه سالمندان درگير به مراکز درماني ارجاع و از بين مبتلايان ۶ سالمند در بيمارستان‌هاي الغدير و بوعلي‌سينا بستري شدند، خطري که خوشبختانه با بهبودي مبتلايان ختم به خير شد.


آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today