ايرنا/ رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري گفت: با صدور ۲۸۷ جواز تاسيس در ۶ ماهه نخست سالجاري حجم سرمايه‌گذاري در استان در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته از ۲۳۹ درصد رشد برخوردار شد.

سجاد رستمي، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري اظهار کرد: تعداد جوازهاي تاسيس اگر چه به نسبت تعداد در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته اما از نظر ارزش، رشد قابل توجهي داشته که با بهره‌برداري از شهرک صنعتي شماره ۲ شهرکرد اين ميزان رشد از درصد بيشتري برخوردار مي‌شود.
وي همچنين از صدور ۴۰ پروانه بهره‌برداري در استان در ۶ ماهه امسال خبر داد و گفت: اين تعداد پروانه بهره‌برداري در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲۷ مورد بوده به لحاظ تعداد از رشد ۴۸ درصدي و به لحاظ ارزش سرمايه‌گذاري از رشد ۱۶ درصدي برخوردار شده است.
رستمي از صادرات ۳۳ هزار تن کالا از استان تا پايان مرداد ماه خبر داد و افزود: اين ميزان کالا به ارزش ۲۱ ميليون و ۳۵۰ هزار دلار از نظر ارزشي ۶۲ درصد و از نظر وزني ۱۰۳ درصد در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري خاطرنشان کرد: در خصوص اظهارنامه گمرکي نيز با صدور ۵۹۴ مورد، رشد ۴۰ درصدي در مقايسه با ۵ ماهه نخست سال گذشته محقق شده است.
وي بيشترين کالاهاي صادرات شده از مبدا استان را به کشور عراق اعلام کرد و گفت: کشورهاي هند، ترکيه، افغانستان و سوريه نيز به ترتيب مقصد بيشترين کالاهاي صادراتي استان بوده است.
رستمي خاطرنشان کرد: لوازم خانگي نظير لباسشويي، کولرآبي و آبگرمکن برقي، مفتول آلومينيومي، مغز بادام، خوراک ماهي و آمونياک بيشترين کالاهاي صادراتي استان در پنج ماهه امسال بوده است.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري همچنين از صدور ۵۴ کارت بازرگاني در استان در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: اين تعداد کارت بازرگاني در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته ۹۳ درصد رشد داشته است.
وي از ثبت ۴۵۸ مورد ثبت سفارش واردات در استان با رشد ۱۰ درصدي در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: همچنين ۲۰ مورد معافيت گمرکي ماشين‌آلات در استان به ثبت رسيده که نويدبخش رشد سرمايه‌گذاري است.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday