ايرنا/ با توجه به وضعيت نارنجي کرونايي گيلان نماز جمعه فردا ۲۶ شهريور در تمام شهرهاي استان با رعايت پروتکل هاي بهداشتي پيشگيري از انتشار ويروس کرونا برگزار مي شود.

حجت الاسلام و المسلمين ولي الله عادلي مدير شوراي سياستگذاري ائمه جمعه گيلان اظهار کرد: در ادامه همکاري با ستاد مبارزه با ويروس کرونا و بر اساس ابلاغيه وزارت کشور نماز جمعه بايد در شهرهاي قرمز در فضاي باز با پذيرش ۷۰ نفر و در شهرهاي نارنجي با پذيرش ۱۰۰ نفر با رعايت کامل پروتکل هاي بهداشتي پيشگيري از انتشار و ابتلا ويروس کرونا برگزار شود.
حجت الاسلام و المسلمين ولي الله عادلي اظهار داشت: بر اين اساس نماز جمعه فردا در تمام شهرهاي نارنجي استان گيلان در فضاي باز با پذيرش ١٠٠ نفر برگزار خواهد شد.
وي با بيان اينکه نماز جمعه در شهرهاي زرد نيز با رعايت توصيه هاي بهداشتي برگزار مي شود افزود: نماز جمعه فردا در رشت به امامت آيت الله رسول فلاحتي نماينده ولي فقيه در گيلان و امام جمعه اين شهر برگزار مي شود.
براي پيشگيري از ويروس کرونا ضروريست تا نمازگزاران توصيه هاي بهداشتي شامل استفاده از ماسک، فاصله فيزيکي را رعايت کرده، مهر و سجاده شخصي به همراه داشته باشند ضمن اينکه افراد با مشاهده کوچکترين علائم سرماخوردگي براي حفظ سلامتي خود و ديگران از حضور در محل برگزاري نماز جمعه خودداري کنند.
با شيب نزولي آمار مبتلايان به کرونا در بيمارستان هاي گيلان شهرهاي قرمز کرونايي اين استان آرام از نرم افزار ماسک پاک شد و بر اساس آخرين ارزيابي اين نرم افزار که جمعه گذشته اعلام گرديد، شهرستان هاي لنگرود، آستانه اشرفيه ، صومعه سرا، بندرانزلي، آستارا، سياهکل، لاهيجان، رشت، خمام، رودبار، ماسال ، تالش ، رودسر، شفت، فومن و رضوانشهر در وضعيت نارنجي و شهرستان املش نيز در وضعيت زرد کرونايي قرار دارد.
گيلان با دو و نيم ميليون نفر جمعيت از نخستين استان هاي درگير شيوع ويروس کرونا بود. بر اساس آخرين آمار افزون بر ۶۵۰ بيمار مبتلا به کوويد ١٩ در بيمارستان استان گيلان بستري هستند.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today