تسنيم/ روند نزولي کرونا در استان کرمان در شرايطي ادامه دارد که بستري‌هاي جديد کرونا در استان کرمان در آستانه ۲ رقمي شدن قرار دارد.

مهدي شفيعي، سخنگوي دانشگاه علوم‌‌پزشکي کرمان نيز با اشاره اينکه با ورود محموله‌هاي جديد واکسن کرونا به کشور، واکسيناسيون در استان کرمان سرعت خوبي گرفته اظهار کرد: روزانه چيزي بين 25 تا 30 هزار دوز واکسن در استان کرمان تزريق مي‌شود.
وي با بيان اينکه سن افراد فراخوان شده براي تزريق واکسن کرونا در استان کرمان کاهش داشته است، افزود: ثبت نام واکسن کرونا براي افراد بالاي 30 سال در استان کرمان که در پايگاه‌هاي بهداشت پرونده سلامت دارند آغاز شده است.
سخنگوي دانشگاه علوم‌‌پزشکي کرمان با اشاره اينکه متولدين 1370 و قبل از آن مي‌توانند براي تزريق واکسن در سامانه  salamat.gov.ir ثبت نام کنند، ادامه داد: تأکيد ما بر اين است که گروه‌هاي سني فراخوان شده به هيچ عنوان بدون ثبت‌ نام و دريافت نوبت به مراکز تزريق واکسن مراجعه نکنند.
وي با اشاره به آخرين آمار استان کرمان از وضعيت موارد مثبت بستري و مرگ و مير ناشي از کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد کل موارد بستري مثبت قطعي کرونا در بيمارستان‌هاي استان کرمان 620 مورد است.
وي با بيان اينکه از اين تعداد 365 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکي کرمان بستري هستند، افزود: 35 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکي رفسنجان، 85 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکي جيرفت، 50 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکي بم و 85 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکي سيرجان تحت درمان قرار دارند.
سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي کرمان با اشاره به بستري 101 بيمار جديد قطعي کرونا در بيمارستان‌هاي استان کرمان، گفت: تعداد کل موارد بستري مثبت کرونا در استان از ابتداي شيوع کوويد 19، تاکنون به 38 هزار و 358 مورد رسيده است.
وي به فوت 13 بيمار کرونايي ديگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به چهار هزار و 555 نفر رسيده است.
شفيعي با بيان اينکه آمار واکسن تزريق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان يک ميليون و 492 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزريق شده نوبت دوم کرونا در استان را 513 هزار و 611 مورد است.

آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar