ايرنا/ وزير بهداشت با بيان اينکه تا پايان هفته جاري آمار واکسيناسيون کرونا به ۹ ميليون دُز مي رسد گفت: ميزان تزريق واکسن در هفته آينده به بيش از ۱۰ ميليون دُز در هفته مي رسد.

بهرام عين‌اللهي، وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي در بازديد از مرکز واکسيناسيون تالار قرآن همدان با بيان اينکه رکود جهاني تزريق واکسيناسيون در ايران شکسته شد، اظهار کرد: هفت ميليون و ۷۰۰ هزار دُز واکسن از ابتداي هفته جاري تاکنون تزريق شده است که آمار واکسيناسيون در کشور به ۴۰ ميليون دُز رسيد.
وي اضافه کرد: ميزان تزريق واکسن تا تيرماه به پنج ميليون دُز رسيده بود اما از تيرماه تاکنون در مدت يک و نيم ماه ۳۵ ميليون دُز تزريق شده است.
وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي درباره بازگشايي دانشگاه ها نيز گفت: همه اساتيد دانشگاهها واکسينه شدند و تزريق واکسن به دانشجويان هم از هفته گذشته آغاز شده است.
عين‌اللهي بيان کرد: دانشگاه علوم پزشکي از ۱۵ مهر بازگشايي مي شود، اما درباره وزارت علوم بايد مسئولان وزارتخانه متبوع تصميم گيري کنند با اين وجود تلاش براي بازگشايي تمامي دانشگاه ها تا دو  سه هفته آينده است. 
وي ادامه داد: بازگشايي مدارس مستلزم واکسينه شدن تمامي دانش آموزان است که مقدمات واکسينه شدن اين گروه سني نيز در حال فراهم شدن است.
عين‌اللهي گفت: داشتن کارت واکسن براي دريافت برخي خدمات يا ورود به مکان هاي پر تجمع از جمله فرودگاه الزامي است چرا که احتمال سرايت بيماري در اين مکان ها زياد است.
بهرام عين‌اللهي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي عصر پنجشنبه در بدو ورود به استان همدان از مرکز واکسيناسيون شماره يک شهرستان اسدآباد بازديد کرد.
بازديد از روند واکسيناسيون در تالار قرآن شهر همدان از ديگر برنامه‌هاي وزير بهداشت در اين سفر بود.
همچنين بهرام عين‌اللهي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در ادامه اين سفر در ستاد کرونا استان همدان در محل استانداري حضور يافت.
 
  
  

آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today