خبرگزاري دانا/ دامپزشکي شهرستان قاينات به دنبال افزايش سگ هاي ولگرد در سطح شهرستان درخصوص بيماري هاري هشدار داد.

 دکتر رضا محمودي زاوه، رئيس شبکه دامپزشکي شهرستان قاينات بيان داشت: با توجه به گستردگي  ۷۰ درصدي بيماري‌هاي عفوني قابل انتقال از دام به انسان و تنوع بيماري‌هاي مشترک نوپديد و بازپديد در جامعه جهاني، ضرورت همکاري بين بخشي تمامي ادارات شهرستان براي کاهش، کنترل، پيشگيري و ريشه کني بيماري‌هاي خطرناک و کشنده قابل انتقال بين انسان و دام بيش از پيش آشکار مي شود.
وي گفت: متاسفانه اخباري مستند از يکي از شهرستان‌هاي استان همجوار و هم مرز با شهرستان قاين واصل شد که بايد در خصوص سگ‌هاي ولگرد واحتمال بروز و شيوع بيماري خطرناک هاري توسط سگ‌هاي ولگرد آلوده تصميمي اساسي گرفته شود، چون عدم چاره انديشي مي‌تواند خطري جدي براي همشهريان باشد که در اين خصوص شبکه دامپزشکي تا حد توان ايفاي نقش خواهد کرد.
وي افزود:  در اين خصوص مکاتبات لازم با دستگاه‌هاي متولي انجام شده و نسبت به برگزاري کلاس آموزشي، پايش منطقه و پوشش کامل واکسيناسيون هاري در روستا‌هاي هم مرز اقدامات پيشگيرانه انجام شد.
رئيس شبکه دامپزشکي شهرستان قاينات گفت: همچنين با توجه به عدم بروز و شيوع بيماري شاربن بيش از ۵ سال گذشته در جمعيت انساني شهرستان، واکسيناسيون شاربن در دام سبک و سنگين هدفمند شده و در صورت اعلام بروز علائم مشکوک توسط حفاظت محيط زيست و يا رخداد بيماري در جمعيت انساني اداره دامپزشکي اقدام به واکسيناسيون کانون و شعاع آن خواهد کرد.

آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today