باشگاه خبرنگاران/ رئيس پليس فتاي يزد گفت: از حساب بانکي يکي از شهروندان يزدي به مبلغ ۴۲۰ ميليون ريال سرقت اينترنتي شد.

سرهنگ مرتضي ابوطالبي، رئيس پليس فتا يزد اظهار کرد: با مراجعه و شکايت يکي از شهروندان يزدي به پليس فتا مبني بر برداشت غيرمجاز مبلغ ۴۲۰ ميليون ريال از حساب بانکي خودش، پرونده اوليه تشکيل شد و موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت.
او ادامه داد: طبق اظهارات شاکي مشخص شد که براي استفاده از اينترنت بانک خود در موتور جست‌وجوگر گوگل نام بانک مورد نظر را جستجو کرده و بدون توجه به آدرس سايت وارد يکي از نتايج جستجو شده و قصد انتقال وجه را داشته است.
ابو طالبي ادامه داد: اين شهروند در هنگام انتقال وجه با پيام انجام نشدن تراکنش مواجه مي‌شود که متوجه کلاهبرداري و برداشت غيرمجاز از حساب بانکي خودش مي‌شود.
او گفت: کارشناسان پليس فتا پس از انجام تحقيقات مقدماتي و اقدامات فني مبلغ سرقت شده را به حساب شاکي برگرداندند و سارق اينترنتي شناسايي شد و به مراجع قضايي تحويل داده شد.
ابوطالبي بيان کرد: کلاهبرداران در فضاي مجازي با استفاده از لوگو و برند بانک‌ها و موسسه‌هاي مالي معتبر به دنبال کسب اطلاعات افراد از طريق خود کاربران هستند.
او گفت: يکي از راه‌هاي اصلي اين ترفند استفاده سايت‌هاي فيشينگ و جعلي بانک‌ها است که به وسيله کلاهبرداران طراحي شده و در جست‌وجوي گوگل اين سايت‌ها به فراواني يافت مي‌شود.
ابوطالبي تصريح کرد: آدرس معتبر ورود به اينترنت بانک‌هاي رسمي کشور در سايت رسمي پليس فتا به نشاني http://www.cyberpolice.ir/links قسمت آدرس اينترنت بانک‌ها قرار گرفته است که هموطنان به راحتي و با اطمينان مي‌توانند از آن استفاده کنند.

آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today