مهر/ نماينده مردم اروميه طي يک نامه اي به رييس جمهور به وضعيت نامناسب درياچه اروميه اشاره کرد و گفت: حال درياچه اروميه خوب نيست و معيشت و زندگي ميليون ها هموطن در شمال غرب کشورمان و در حوزه آبريز آن به ادامه حيات درياچه گره خورده است.

متن اين نامه وحيد جلال زاده به شرح زير مي باشد:
«حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي سيد ابراهيم رئيسي 
رئيس جمهور محترم جمهوري اسلامي ايران 
با سلام و احترام 
حال درياچه اروميه، نگين آبي شمال غرب در استان آذربايجان غربي خوب نيست و معيشت و زندگي ميليون ها هموطن در شمال غرب کشورمان و در حوزه آبريز آن به ادامه حيات درياچه گره خورده است.
عدم توجه به موضوع مهم احيا درياچه اروميه و خشک شدن آن و رسوب ميليون ها تن نمک در کف درياچه با ايجاد کانون هاي بحراني توليد گرد و غبار نمکي علاوه بر تهديد زيست بوم گياهي و جانوري و آسيب به زمين هاي کشاورزي بي شک موج مهاجرت وسيع از اين منطقه را رقم خواهد زد.
هرچند در سال هاي اخير رحمت الهي و بارش هاي باران به داد اين نگين آبي شمال غرب رسيد، اما پيکر درياچه زخمي از سوء مديريت هاي سال هاي اخير در ستادي است که به احيا آن منجر نشد.
بايد به اين مسئله توجه کرد که منطقه ما مهم تر از مشکل آب، درگير مساله مديريت آب است.
لذا از جنابعالي انتظار داريم به عنوان مهمترين مطالبه مردم آذربايجان و حوزه آبريز درياچه اروميه در راستاي تحقق وعده دولت سيزدهم به مردمان دلير اين منطقه، ترک فعل هاي صورت گرفته در ستاد احياي درياچه اروميه و نحوه هزينه کرد بودجه هاي ميلياردي که علي الظاهر فقط نتوانست جاني به درياچه نيمه جان ببخشد؛ را پيگيري کنيد. 
همانگونه که جنابعالي در وعده هاي خود به مردم غيور آذربايجان غربي، موضوع احياي درياچه اروميه را جزو اولويت هاي دولت سيزدهم برشمرديد، مردم غيور منطقه و دوستداران درياچه اروميه به همت دولت سيزدهم در اين مهم اميدوارند.
شايان ذکر است که چند ماهي است زمان قانوني ستاد احيا پايان يافته و به تبع آن اکثر پروژه هاي احيا نيز متوقف شده است، بنابراين به نمايندگي از مردم شريف اروميه پيشنهاد مي کنيم براي جلوگيري از خسارات عظيم در اسرع وقت کميته اي به رياست جنابعالي و با حضور وزراي نيرو، جهاد کشاورزي، کشور، سازمان محيط زيست، استانداران استان هاي حوزه آبريز، تني چند از نمايندگان مردم در مجلس تشکيل شود و نسبت به حل و فصل عاجل موضوع تصميمات لازم را اتخاذ کنيد.
وحيد جلال زاده 
نماينده مردم شريف اروميه و
رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي»

آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today