ايرنا/ بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکي اهواز شرط سني تزريق واکسن کرونا براي افراد بالاي ۱۸ سال از امروز در خوزستان حذف شده و همه افراد بالاي ۱۸ سال مي توانند واکسن کرونا دريافت کنند.

دانشگاه علوم پزشکي اهواز به تمامي پايگاههاي تجميعي و مراکز تزريق واکسن اعلام کرده با توجه به ذخيره خوب واکسن در استان محدوديت سني براي دريافت واکسن وجود ندارد و همه افراد بالاي ۱۸ سال مي توانند واکسن کرونا دريافت کنند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي اهواز اظهار کرد: از ابتداي آغاز طرح واکسيناسيون کرونا در خوزستان تا روز گذشته مجموعا ۲ ميليون و ۳۰۴ هزار و ۷۸ دٌز واکسن در مراکز تزريق واکسن استان تزريق شده است که از اين تعداد يک ميليون و ۴۸۶ هزار و ۲۱۸ دُز اولي و ۸۱۷ هزارو ۸۶۰ دُز دومي بوده است.
وي همچنين گفت: شهرستان بهبهان با تزريق ۱۵۱ هزارو ۹۰ دُز و پوشش ۶۷.۹ درصدي نوبت اول و ۳۸.۱ درصدي نوبت دوم در صدر شهرستانهاي استان از لحاظ استقبال از واکسيناسيون کرونا قرار گرفته است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي اهواز اظهار کرد: شهرستان شادگان با ۲۲ هزارو ۵۵۸ واکسن، حميديه با مجموع ۱۰ هزار و ۲۱ واکسن، کارون با ۳۱ هزار و ۵۵۷ واکسن کمترين استقبال را از ميزان دريافت واکسن کرونا داشته اند که لازم است مسئولان اين شهرستانها براي ترغيب مردم به واکسن اقدامات بهتري انجام دهند.
وي گفت: خوشبختانه در اهواز هم استقبال خوبي از واکسن شده است به طوريکه در شرق اهواز ۴۰۵ هزار و ۲۷۹ دُز واکسن و در غرب اهواز هم ۳۲۴ هزار و ۸۷۲ دُز واکسن به مردم تزريق شده است که شامل ۵۸ درصد جامعه هدف در نوبت اول و ۳۳ درصد در نوبت دوم بوده است که پيش بيني
مي شود تا پايان مهرماه اين درصد به حد مطلوبي رسيده و بيشتر مردم اهواز در برابر ويروس کرونا واکسينه شوند.
او گفت: بر اساس آمار موجود جمعيت بالاي ۱۸ سال استان سه ميليون و ۱۵۰ هزار نفر مي باشد که يک ميليون و ۴۸۶ هزار نفر معادل ۴۷ درصد جمعيت استان تا کنون يک دُز واکسن خود را دريافت کرده و اميدواريم با شدت يافتن طرح واکسيناسيون در استان حد اکثر تا آخر آبان به رقم قابل قبولي براي اين امر دست يابيم.
ابول نژاديان اضافه کرد: خوشبختانه چند روزي است که آمار ابتلا و مرگ و مير در استان کاهشي شده که اين نشان مي دهد واکسيناسيون در قطع زنجيره ابتلاي افراد به کرونا بسيار موثر است و لذا از همه مردم درخواستي مي کنيم براي دريافت واکسن به مراکز اعلام شده مراجعه و واکسن خود را دريافت کنند.
طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکي اهواز ۱۲ شهرستان در خوزستان در وضعيت قرمز، هشت شهرستان نارنجي و هفت شهرستان در وضعيت زرد کرونايي هستند.
 
  
  

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today