ايرنا/ شهردار منطقه يک همدان گفت: عمليات ساخت بزرگترين مخزن بتني نگهداري آب مديريت شهري با هدف جمع آوري آب‌هاي سطحي و بکارگيري در فضاي سبز کلانشهر همدان به پايان رسيد.

مسعود دهباني صابر، شهردار منطقه يک همدان هدف از ساخت اين مخزن را بهينه سازي مصرف آب، افزايش سرانه فضاي سبز و نگهداري مناسب محيط زيست عنوان کرد و افزود: اين مخزن بتني آب با ظرفيت ۲ هزار متر مکعب از جمله بزرگترين مخازن آب در استان همدان است.
به گفته وي، با توجه به اينکه سيستم آبياري قطره اي در بلوار ارم و پارک ۴۸ هکتاري همدان اجرا شده اين مخزن مي تواند منبع مناسبي براي توزيع آب در فضاي سبز اين منطقه باشد.
شهردار منطقه يک همدان عنوان کرد: احداث اين مخزن از سال گذشته با مبلغ چهار ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان اعتبار آغاز شد و با تلاش شبانه روزي شهرداري منطقه يک اين پروژه به اتمام رسيد.
دهباني صابر خاطرنشان کرد: جانمايي و ساخت اين مخزن با انجام مطالعات مکان سنجي به نحوي طراحي شده که با قرارگيري در زيرزمين بيشترين ورودي و جمع آوري آب‌هاي سطحي را داشته باشد و از حيث طراحي و حجم مخزن در شهر همدان منحصر به فرد است.
وي اعلام کرد: تامين و بهينه سازي در مصرف آب مورد نياز فضاي سبز از جمله مهمترين دغدغه هاي مديريت شهري بوده و اکنون با ايجاد اين مخازن به خوبي مديريت و برطرف خواهد شد.
شهردار منطقه يک همدان اظهار کرد: همزمان با ساخت مخزن آب بلوار ارم ۶ نقطه در سطح منطقه يک همدان که ظرفيت جمع آوري آب‌هاي سطحي و قنات‌ها  را دارند شناسايي شده که با خريداري هشت مخزن پلي اتيلن اتفاق خوبي در زمينه آبياري فضاي سبز در استان همدان خواهد افتاد.

 
 

آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today