ايرنا/ سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي يزد گفت: براي جلوگيري از تعطيلي و کاهش فعاليت‌ها، محدوديت هاي ورود براي پرسنل و مراجعه‌کنندگاني که واکسن نزده‌اند اعمال کنند.

ابراهيم سلماني، سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي يزد اظهار کرد: در همين راستا، دانشگاه علوم پزشکي يزد به عنوان متولي اين بخش در استان، ورود به ستاد اداري دانشگاه را صرفاً با ارائه کارت واکسيناسيون يا پي سي آر منفي ۷۲ ساعت قبل، امکان پذير کرده است.
وي تأثير واکسيناسيون بر ابتلاي افراد به کرونا در موج پنجم را بسيار زياد خواند و افزود: ميانگين سني افراد مبتلا ۱۰ سال کاهش يافت و فوتي ها بيشتر افراد جوان و ميان سال بودند و واکسيناسيون افراد پرخطر و بالاي ۵۰ سال تمام شاخص هاي ما در موج پنجم را بهبود بخشيدند.
وي با بيان اينکه تأثير واکسيناسيون بر کنترل کرونا را کاملاً شاهد هستيم، گفت: هيچکدام از بستري شدگان کرونا در بخش مراقبت هاي ويژه بيمارستان هاي استان واکسينه نشده بودند.
سلماني يادآور شد: هفت ماه از ورود واکسن به کشور مي گذرد و مشاهده عوارض بسيار پايين آن و کارآيي بسيار قابل توجه آن به ويژه در  بدحال شدن و فوت بيماران، جاي هيچ شک و ترديدي براي ضرورت واکسيناسيون نمي گذارد.
وي تصريح کرد:  از چند ماه آينده برخي از خدمات اجتماعي مانند ورود به اماکن عمومي و ورزشي، گرفتن بليط قطار و اتوبوس و رفتن به مسافرت صرفاً به افراد واکسينه شده تعلق مي گيرد.
سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي يزد اضافه کرد: افرادي که واکسن نمي زنند نه تنها خود را در معرض خطر و مرگ قرار مي دهند بلکه احتمال ابتلاي افراد خانواده دوستان و همکاران را نيز افزايش مي‌دهند.
وي ادامه داد: در صورت ابتلاي افرادي که واکسينه نشدند، زمينه براي جهش هاي آينده ويروس کرونا فراهم مي شود.


  
  

آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today