باشگاه خبرنگاران/ مدير آموزش و پرورش شهرستان گراش گفت: بدهي مالي و رفتار ناشي از افسردگي منجر به مرگ مغزي يک معلم در شهر گراش شد.

ذبيح اله رضايي، مدير آموزش و پرورش شهرستان گراش بيان داشت: يکي از معلمان رياضي اين شهرستان که معاون يکي از مدارس هم بود در شانزدهم شهريور ماه، در محل کارش خودکشي کرد و دچار مرگ مغزي شد.
او افزود: اين معلم ۳۲ ساله مدت‌ها بود که در دام سايت‌هاي شرط بندي گرفتار شده بود و فشار‌هاي ناشي از بدهکاري به افراد مختلف او را در وضعيت نامطلوب روحي و رواني قرار داده بود.
رضايي گفت: وي از معلمان آرام و با اخلاق اين اداره بود که متاسفانه نا آگاهانه گرفتار سايت‌هاي مخرب شرط بندي شد و با اين که چندين بار با او صحبت شده بود و وي هم از اين کار دست برداشته بود، اما باز هم به علت اعتياد آور بودن اين سايت‌ها، به فعاليتش ادامه داد.
رييس آموزش و پرورش شهرستان گراش افزود: وي مبالغي زير دو ميليون تومان از دوستان و همکاران خود قرض گرفته بود تا وارد سايت‌هاي شرط بندي شود و وام ۵۰ ميليوني اداره آموزش و پرورش را براي اداي قرض‌هاي خود درخواست کرده بود.
رضايي گفت: براي تسهيل در پرداخت اين وام، با بانک مربوطه توافق شده بود که مبلغ پيش پرداخت از محل وام برداشت شود و احتمالا متوفي در پيامي که در فضاي مجازي منتشر شده است درخصوص قرض پول از همکارش آن مبلغ را براي وام نمي‌خواسته، زيرا نيازي به مبلغ پيش پرداخت نبود.
قاسم فرسوده معاون سياسي فرماندار شهرستان گراش هم با تاييد اظهارات رييس آموزش و پرورش شهرستان گراش گفت: از روز سه شنبه هفته پيش که اين حادثه رخ داد پيگير اين حادثه بوده است.
او افزود: از آنجا که اين معلم دچار مرگ مغزي شده بود و چند روز در بيمارستان بستري بود در ابتدا مقدمات اهدا عضو اين معلم که خواسته خود و خانواده اش بود فراهم و اعضا بدن وي به هفت بيمار اهدا شد.
فرسوده گفت: سپس به صورت ميداني علت اين حادثه بررسي شد که پاي سايت‌هاي شرط بندي به ميان آمد.
معاون سياسي فرماندار شهرستان گراش با انتقاد از رسانه‌هاي معاند که خودکشي اين معلم را وضعيت معيشتي عنوان کرده بودند از مردم خواست مراقب اخبار نادرستي که اين رسانه‌ها بدون تحقيق و تنها با استناد به يک خبر و يا پيام ناقص منتشر مي‌کنند باشند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online