ايسنا/ رئيس بنياد مستضعفان گفت: طرح ملي راه آهن اردبيل – ميانه خط ريلي تمام ايراني است که با تجهيزات و امکانات بومي در مرحله ساخت و تکميل قرار گرفته است.

پرويز فتاح، رئيس بنياد مستضعفان در جريان بازديد از پروژه عظيم راه آهن اردبيل – ميانه اظهار کرد: هر چند اين پروژه در يک مسير کوهستاني و صعب‌العبور قرار گرفته اما با تلاش همه‌جانبه راه آهن اردبيل – ميانه با سرعت در حال انجام است و اميدواريم به يک پروژه پرافتخارايراني با تجهيزات و امکانات ساخته شده در کشورمان تبديل شده و به عنوان برند جمهوري اسلامي ايران در عرصه‌هاي جهاني مطرح و دستاوردهاي آن تبيين شود.
وي تصريح کرد: طول اين پروژه 177 کيلومتر است که با در نظر گرفتن مسيرهاي فرعي، ايستگاه‌ها و مراحل ساخت در گذر از محورهاي کوهستاني مجموعا به 217 کيلومتر مي‌رسد که با سرعت مطلوبي در حال تکميل شدن است.
رئيس بنياد مستضعفان گفت: هيچ نگراني در تکميل و افتتاح اين پروژه وجود ندارد و مسئولان کشوري نسبت به تأمين مالي اين پروژه اقدام کرده و با مديريت و هدايت صحيح اميدواريم در کوتاهترين زمان اين خط ريلي تمام ايراني آماده افتتاح شود.
فتاح افزود: يکي از شرکت‌هاي زيرمجموعه بنياد مستضعفان در روند ريل‌گذاري اين پروژه عظيم مشارکت دارد که بنياد مستضعفان نيز تمام تلاش خود را به کار گرفته تا اهالي استان اردبيل از اين خط ريلي استفاده کرده و به شبکه سراسري بپيوندد.
وي خاطرنشان کرد: ما امروز افتخار مي‌کنيم که طراحي، احداث‌، خريد تجهيزات و حتي واگن‌ها و لوکوموتيو اين خط ريلي و راه آهن تمام ايراني و بومي است که به دست مهندسان و متخصصان ايراني احداث و راه‌اندازي مي‌شود و اين بزرگترين افتخار در تاريخ باشکوه جمهوري اسلامي ايران است.
فتاح اضافه کرد: در حال حاضر از مسيرهاي مختلف ريل‌گذاري در حال انجام است و اميدواريم در سال آينده شاهد بهره‌برداري از اين خط ريلي با شرايط مطلوب‌تر و مناسب در پيوستن اردبيل به راه آهن ملي باشيم.
رئيس بنياد مستضعفان همچنين با سفر به شهرستان گرمي و بازديد از طرح‌هاي در حال اجراي بنياد مستضعفان رويکرد اين بنياد را محروميت‌زدايي و کمک به اقشار نيازمند در توان‌افزايي بيشتر اقتصادي، مالي و پيشبرد اهداف توسعه‌اي اعلام کرد.
 
  
  
 

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today