ايلنا/ به‌منظور تدوين و اجراي طرح شهر بدون دخانيات و در راستاي اجراي مصوبات قرارگاه مقابله با کرونا، ده باب قليان سرا در شهرستان ايذه پلمب شد.

به دستور دادستان عمومي شهرستان ايذه و با همکاري فرمانده نيروي انتظامي و دايره اماکن ادارات صمت و اتاق اصناف و با حضور فعال کارشناسان بهداشت محيط مرکز بهداشت شهرستان ايذه، در راستاي اجراي طرح شهر بدون دخانيات و هماهنگ با مصوبات قرارگاه کرونا، امروز جمعه مورخ ۲۶ شهريورماه، ده باب قليان سرا و مرکز استعمال قليان و دخانيات در شهرستان ايذه پلمپ گرديد.
ايمان نوروزي منش، رئيس مرکز بهداشت شهرستان ايذه در تشريح اين خبر گفت: در راستاي اجراي برنامه جامع کنترل و مبارزه با دخانيات و آيين‌نامه اجرائي، مبني بر ممنوعيت عرضه قليان در مراکز عمومي و مصوبات قرارگاه کرونا ويروس و اجراي طرح شهر بدون دخانيات در شهرستان ايذه، با دستور دادستان عمومي شهرستان، تمامي مراکزي که اقدام به عرضه قليان مي‌کنند طي چندين مرحله توسط نيروي انتظامي و با همکاري ادارات صمت و اتاق اصناف پلمپ مي‌شوند.
وي افزود: در همين خصوص در اولين مرحله تعداد ده باب مرکز عرضه قليان در شهرستان ايذه پلمپ گرديد و پرونده قضايي براي سير مراحل قانوني آنها تشکيل شد.
نوروزي منش با توجه به افزايش تمايل به مصرف قليان در جوانان و نوجوانان و خطرات شناخته شده استعمال مواد دخاني به‌ويژه قليان و تأثير آن بر سلامت مصرف کننده و انتشار بيماري کرونا در شرايط فعلي، گفت: با توجه به شرايطي که در حال حاضر پيش رو داريم، به‌منظور نجات‌بخشي جامعه و کمک به‌سلامت عمومي، براي جلوگيري از عرضه قليان در مراکز عمومي، همکاري و همياري همه دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط در سطح شهرستان و کليه شهروندان را خواستاريم.
نوروزي منش در پايان خاطرنشان کرد: به طور کلي عرضه قليان ممنوع است و در شرايط فعلي شيوع ويروس کرونا، برخورد با متخلفان اين صنف توسط مراکز بهداشتي تشديد شده است؛ لذا از مردم خواهشمنديم در صورت اطلاع و يا مشاهده باز بودن مراکز عرضه قليان، مراتب را به نزديک‌ترين مرکز خدمات جامع سلامت يا ستاد مرکز بهداشت يا سامانه اطلاع‌رساني شکايات مردمي ۱۹۰ گزارش دهند.آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today