مهر/ رئيس کل دادگستري هرمزگان از ساماندهي و تعديل کرايه حمل مواد معدني با صدور دستور ويژه قضايي در اين استان خبر داد.

علي صالحي، رئيس کل دادگستري هرمزگان اظهار کرد: در راستاي عمل به منويات داهيانه مقام معظم رهبري(مدظله العالي) در نامگذاري سال ۱۴۰۰ به عنوان سال «توليد، پشتيباني‌ها و مانع زدايي‌ها» و به منظور تسهيل در صادرات مواد معدني؛ موضوع ضرورت ساماندهي به کرايه حمل مواد معدني در ستاد استاني پيگيري سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي به تصويب رسيد و متعاقب آن دستور ويژه قضايي در اين خصوص صادر شد.
وي افزود: بر اين اساس از اداره کل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان خواسته شد با توجه به تأکيدات رياست محترم قوه قضاييه در راستاي حمايت از واحدهاي توليدي، نسبت به ساماندهي و تعديل کرايه حمل مواد معدني به ويژه سنگ گچ و بازگرداندن قيمت‌ها به نرخ سابق، تدابير لازم را اتخاذ کند.
رئيس کل دادگستري هرمزگان خاطرنشان کرد: با هدف حمايت از معدن داران استان هرمزگان و به منظور تسهيل در صادرات مواد معدني استخراج شده و رفع توقف ايجاد شده در اين حوزه، دستور ويژه قضايي ديگري نيز جهت فراهم کردن امکانات و تجهيزات لازم براي بارگيري کشتي‌ها صادر شد.
صالحي تصريح کرد: در پي صدور اين دستور قضايي با هماهنگي و همکاري اداره کل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان، هم اکنون شرايط لازم براي بارگيري مواد معدني و سنگ گچ با استفاده از گنتري کرين و کشتي‌هاي جرثقيل دار براي اولين بار پس از ماه‌ها توقف در بندر شهيد رجايي بندرعباس فراهم شد.
وي تأکيد کرد: با توجه به گزارش مسئولين مربوطه خوشبختانه در نتيجه اتخاذ تدابير مناسب با ورود به موقع دستگاه قضايي به موضوع و صدور دستور ويژه در اين خصوص، براي رقابت با کشورهاي همسايه در بحث بارگيري، روش بهينه اي در نظر گرفته شده است که باعث سرعت بيشتر در حمل و بارگيري مواد معدني مي‌شود.

آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today