تسنيم/ طبق آخرين آمار رنگ‌بندي کرونايي کشور، استان چهارمحال و بختياري از وضعيت خيلي پرخطر کرونايي يعني وضعيت قرمز خارج شده و رنگ شهرستان‌هاي اين استان به رنگ نارنجي و زرد تغيير وضعيت داده‌اند.

بنابر آخرين آمار از سوي وزارت بهداشت و درمان، مجموع بيماران مبتلاي به ويروس کوويد19 تا ظهر امروز به 5 ميليون و 396 هزار و 13 نفر رسيده است که از اين تعداد، 4 ميليون و 708 هزار و 195 نفر بهبود يافته‌اند.
همچنين با فوت 364 بيمار مبتلاي به کرونا، مجموع فوتي‌هاي ناشي از ويروس کرونا به 116 هزار و 436 نفر رسيده است، قابل ذکر است که هم‌اکنون  تعداد 6 هزار و 902 نفر در بخش‌هاي مراقبت‌هاي ويژه مراکز درماني کشور بستري هستند.
در استان چهارمحال و بختياري طبق آخرين آمار اعلام شده از سوي دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد، در روز گذشته تا ظهر امروز 993 بيمار با علايم باليني مشکوک به ويروس کرونا به مراکز درماني استان چهارمحال و بختياري مراجعه داشتند که از اين تعداد 161 نفر بستري شدند.
با بستري شدن 161 نفر در روز گذشته، مجموع بستري‌هاي در مراکز درماني و بيمارستان‌هاي استان به 457 مورد رسيده است که از اين تعداد 389  نفر مثبت قطعي و مابقي در انتظار پاسخ آزمايش جهت ابتلا يا عدم ابتلا به اين بيماري هستند.
همچنين طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز، تعداد موارد بستري مثبت جديد 59 نفر و تعداد موارد مثبت سرپايي در روز گذشته تا ظهر امروز 172 نفر اعلام شده است.
گفتني است در 24 ساعت گذشته 4 مورد فوتي ناشي از ابتلاي به ويروس کرونا در استان به ثبت رسيده که مجموع جان‌باختگان ناشي از اين ويروس را به يک هزار و 510 نفر مورد رسانده است.
همچنين هم‌اکنون 57 بيمار با حال وخيم و نسبتاً بد در icuهاي مراکز درماني استان چهارمحال و بختياري تحت مراقبت‌هاي ويژه تحت مراقبت و درمان بستري هستند.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday