ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود گفت: شاهرود به عنوان آخرين شهرستان استان سمنان از وضعيت قرمز کرونايي در خيز پنجم عبور کرد و هم اکنون در وضعيت نارنجي قرار دارد.

رضا چمن، رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود اظهار کرد: با وجود آن که در موج پنجم شهرستان شاهرود با تاخير به وضعيت قرمز کرونايي رسيده بود اما با سير نزولي موارد ابتلا در هفته اخير، از امشب در وضعيت نارنجي قرار گرفته است. 
وي وضعيت شهرستان ميامي را زرد کرونايي اعلام کرد و گفت: تا ظهر امروز ۲۶ شهريور ماه افزون بر ۱۴۵ هزار دُز واکسن در شهرستان هاي شاهرود و ميامي به جامعه هدف تزريق شد.
چمن با بيان اينکه حدود ۴۷ درصد جمعيت بالاي ۱۸ سال دست‌کم يک دُز واکسن دريافت کردند، ابراز کرد: واکسيناسيون جمعيت دانشجويان با شتاب بالايي ادامه دارد و در صورت استمرار توزيع مناسب واکسن و روند رو به کاهش بيماران کوويد۱۹ آرامش نسبي به جامعه بازخواهد گشت.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود به روند رو به کاهش آمار مبتلايان به ويروس کرونا در شرق استان سمنان اشاره کرد و گفت: شهروندان پس از تزريق واکسن همچنان شيوه نامه هاي بهداشتي و موازين پيشگيري از جمله استفاده از ماسک و رعايت فاصله گذاري فيزيکي را در دستور کار خود داشته باشند. 
اکنون در استان سمنان شهرستان هاي سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، و مهديشهر در وضعيت نارنجي کرونايي و شهرستان‌هاي ميامي، آرادان و سرخه در وضعيت زرد کرونايي قرار دارند. 

آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today