ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي بوشهر گفت: طبق آخرين گزارش سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي وضعيت کرونايي پنج شهرستان‌ اين استان پس از بيش از سه ماه از نارنجي(پرخطر) به زرد(خطر متوسط) تغيير کرد.

سعيد کشميري، رئيس دانشگاه علوم پزشکي بوشهر اظهار کرد: براساس گزارش سامانه ماسک در زمان حاضر شهرستان‌هاي ديلم، گناوه، دشتستان، دير و جم در وضعيت زرد کرونايي و بوشهر، تنگستان، دشتي، کنگان و عسلويه همچنان در وضعيت نارنجي پرخطر قرار دارند.
وي بيان کرد: در زمان حاضر شمار مبتلايان به ويروس کرونا روزانه به زير ۲۰۰ نفر کاهش يافته و براين اساس شمار تست هاي مثبت کوويد ۱۹ به کمتر از ۲۰ درصد در زمان پيک پنجم رسيده است، اين درحالي است که در پيک پنجم شمار کرونا مثبت‌ها در استان بوشهر روزانه ۷۰ تا ۸۰ درصد تست دهندگان بود.
کشميري اضافه کرد: همچنين ورودي بيمارستان‌هاي استان بوشهر نيز کاهش چشمگيري داشته و به روزانه ۶۰ بيمار رسيده و اين بيانگر کاهش گردش ويروس کوويد ۱۹ و به تعبيري خروج کامل استان بوشهر از پيک پنجم کرونا است.
وي اظهار کرد: پيش بيني مي‌شود اگر اين روند کاهش همچنان ادامه داشته باشد تا هفته آينده همه استان بوشهر در وضعيت زرد کرونايي قرار گيرند.
دبيرستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: باقي ماندن در اين شرايط به عوامل مختلفي از جمله ميزان رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، رعايت فاصله اجتماعي و استفاده از ماسک بستگي دارد و هر گونه سهل انگاري و عادي انگاري امکان بازگشت شرايط بحراني را فراهم مي‌کند.
کشميري در باره روند واکسيناسيون، اضافه کرد: در زمان حاضر استقبال از واکسيناسيون در استان بوشهر خوب است و تلاش مي‌شود با افزايش مراکز تزريق واکسن به مهم  سرعت داده شود.
وي بيان کرد: طبق پيش بيني انجام شده بايد در مهرماه پوشش کاملي از واکسيناسيون در استان بوشهر ايجاد شود و همه واجدان شرايط حداقل يک دز واکسن دريافت کرده باشند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي بوشهر گفت: در زمان حاضر واکسيناسيون در همه روستاها بدون قيد و محدوديت سني در حال انجام است و پيش بيني مي‌شود تا هفته اول مهر همه واجدان شرايط روستاها واکسينه شوند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي بوشهر ادامه داد: همچنين از امروز متولدان سال‌ ۱۳۷۸ يعني ۲۳ ساله ها نيز در استان مي‌توانند با ثبت نام در سامانه و دريافت نوبت براي تزريق واکسن خود اقدام کنند.
کشميري تاکيد کرد: براي ايجاد نظم در واکسيناسيون ثبت نام در سامانه و دريافت نوبت ضروري است و مردم از مراجعه بدون نوبت به مراکز تزريق واکسن پرهيز کنند.
وي گفت: در زمان حاضر ۵۴ درصد اين استان يک بار و ۳۲ درصد نيز دو بار واکسن دريافت کرده‌اند.

آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar