فارس/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان اردبيل گفت: طي شبانه‌روز گذشته ۴۰ مبتلاي جديد ويروس کرونا در مراکز درماني استان بستري شدند.

شهرام حبيب‌زاده، رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان اردبيل با اعلام اين خبر اظهار کرد: طي شبانه‌روز گذشته متأسفانه ۵ نفر بر اثر اين بيماري جان باختند.
وي افزود: طي همين مدت خوشبختانه ۵۶ بيمار مبتلا به کرونا نيز با بهبودي نسبي از بيمارستان‌هاي استان اردبيل مرخص شدند
خروج ۴ شهرستان از وضعيت قرمز و نارنجي
رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان اردبيل ادامه داد: شمار کل بيماران بستري مبتلا به کرونا در استان اردبيل به ۳۹۸ نفر رسيد که نسبت به ديروز کاهش ۲۱ موردي داشته و از اين تعداد ۹۰ بيمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ويژه قرار دارند و علاوه بر اين‌ها، ۳۷۵ بيمار نيز تحت نظر هستند.
حبيب‌زاده با اشاره به تغيير وضعيت ۴ شهرستان بيان کرد: هم‌اکنون شهرستان‌هاي اردبيل، خلخال، پارس‌آباد، مشگين‌شهر، بيله‌سوار و نير در وضعيت نارنجي(پرخطر) و شهرستان‌هاي گرمي، نمين، کوثر، سرعين و اصلاندوز در وضعيت زرد(خطر متوسط) قرار دارند.
تزريق بيش از ۶۴۴ هزار دُز واکسن
وي با تاکيد بر ادامه استفاده مردم از ماسک گفت: جلوگيري از شيوع بيماري کرونا نيازمند رعايت دقيق نکات بهداشتي از جمله استفاده از ماسک، رعايت فاصله اجتماعي و پرهيز از حضور در تجمعات و دورهمي‌ها است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان اردبيل با اشاره به روند واکسيناسيون کرونا تصريح کرد: تاکنون در استان اردبيل ۶۴۴ هزار و ۳۷۰ دُز واکسن تزريق شده که از اين مقدار ۲۰۲ هزار و ۶۳ دُز مربوط به نوبت اول و ۴۴۲ هزار و ۳۰۷ دُز مربوط به نوبت دوم واکسيناسون است.


آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today