راه دانا/ ورود سيمان به بورس کالا و نداشتن کد بورسي توسط واحد هاي فروش مصالح ساختماني در سراوان موجب جهش قيمت اين کالاي پرمصرف شد.

سيمان يکي از مصالح اصلي براي ساخت و ساز بوده که يک ماهي است رشد چشمگير قيمت آن در سراوان شدت گرفته و بنا به اذعان برخي از شهروندان هر کيسه تا 70 هزار تومان در بازار افزايش داشته است.
در همين راستا شماري از شهروندان ضمن انتقاد از روند افزايشي قيمت سيمان، خواستار پيگيري اين معضل از سوي رسانه ها مبني بر چرايي علت و پاسخ شفاف آن از سوي مسئولان شدند.
به گفته شماري از مردم، قيمت سيمان روز به روز در حال افزايش است و در برهه‌اي از زمان ساخت و سازها متوقف شد تا بلکه قيمت ها کاهش يابد؛ اما در پي عدم نظارت کافي بر بازار مصالح قيمت برخي از اقلام مانند سيمان سياه در هر فروشندگي متفاوت بوده و برخي از افراد که از اين بازار سود کلان مي برند با قيمت هاي دلبخواهي سيمان را در اختيار مردم قرار مي‌دهند.

کاهش قيمت‌ها با دريافت کد بورسي
مسعود ملازهي، رئيس اداره صمت سراوان گفت: سيمان به عنوان يک کالا وارد بورس کالا شده و خريد از  اين طريق بايد انجام شود، اما از آنجايي که اکثر واحد هاي فروش سراوان فاقد کد بورسي هستند و خريد از بازار آزاد صورت مي گيرد اين امر سبب جهش نرخ هر پاکت سيمان در اين منطقه شده است.
وي افزود: طبق مصوبه جلسه هفته اخير، تمامي واحد هاي فروش براي دريافت کد بورسي در سامانه ثبت نام شدند و پس از دريافت کد بورسي، سيمان با قيمت مصوب در اختيار شهروندان قرار خواهد گرفت.
اين مقام مسئول گفت: به دليل اينکه واحد هاي فروش سراوان سيمان را از دلال خريداري و در اختيار شهروندان قرار مي دادند با افزايش قيمت مواجه بوديم که به محض دريافت کد بورسي تا پايان وقت اداري امروز، اين مشکل رفع خواهد شد.

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today