ايرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني زاهدان گفت: با افزوده شدن ۷۷ مورد جديد کرونا در سيستان و بلوچستان طي ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلايان اين ويروس در استان به ۱۲۲ هزار و ۲۵۲ نفر رسيد.

قاسم ميري‌علي‌آباد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني زاهدان اظهار کرد: در شبانه روز گذشته با فوت چهار نفر شما درگذشتگان ويروس کرونا در سيستان و بلوچستان به دو هزار و ۵۱۳ نفر رسيد.
وي با بيان اينکه ۲۳۱ بيمار حاد تنفسي و ۶۸ بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي سيستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند، افزود: از مردم عزيز درخواست مي‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بيرون مي‌روند اصول بهداشتي و آداب تنفسي را به خوبي رعايت کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني زاهدان ادامه داد: از آنجايي که کشف راه‌هاي انتقال کرونا و عوارض ناشي از آن نيازمند گذشت مدت‌زماني از شيوع و اپيدمي ويروس است و سپس براساس يافته‌هاي علمي رفتار عامل بيماري شناسايي مي‌شود ضروريست شهروندان‌ تمام نکات بهداشتي را رعايت کنند.
وي خاطرنشان کرد:‌ کمبودي در داروهاي ضد ويروس و تجهيزات مورد نياز بيماران کرونايي در سيستان و بلوچستان وجود ندارد.
ميري‌علي‌آباد با بيان اينکه تاکنون ۳۳۰ هزار دُز واکسن کرونا در حوزه زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي زاهدان تزريق شده است، گفت: بر اساس مطالعات انجام شده  واکسيناسيون از ميزان مبتلايان، بستري و فوت شدگان ناشي از کرونا به شدت کاسته و روند فعلي کاهشي موارد مبتلا به کرونا در سيستان و بلوچستان نيز ارتباط مستقيمي با انجام واکسيناسيون داشته است.

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today