تابناک/ يک کارشناس هواشناسي به بررسي وضعيت جوي چند روز آينده کشور پرداخت.

کبري رفيعي در خصوص آخرين وضعيت آب و هوايي کشور گفت: طي پنج روز آينده در بيشتر مناطق کشور آسماني صاف و جوي پايدار را شاهد خواهيم بود. امروز در نوار شمالي کشور از جمله استان‌هاي گيلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالي و مناطقي از آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي و اردبيل بارش پراکنده باران رخ مي‌دهد که گاهي با رعد و برق و وزش بادهاي شديد موقتي همراه خواهد بود.
وي ادامه داد: فردا يکشنبه نيز مناطقي از استان‌هاي مازندران، گلستان و خراسان شمالي اين شرايط را خواهند داشت و بارش‌ها در اين مناطق به شکل پراکنده خواهد بود. امروز و فردا هم در ارتفاعات استان هرمزگان و فردا در جنوب سيستان و بلوچستان و جنوب کرمان در ساعت‌هاي بعدازظهر شاهد رشد ابر خواهيم بود که گاهي همراه با بارش پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد خواهد بود.
اين کارشناس هواشناسي خاطرنشان کرد: براي نوار شمالي کشور هم طي روزهاي سه شنبه و چهارشنبه انتظار بارش پراکنده را داريم. درياي خزر هم طي امروز و فردا مواج و متلاطم خواهد شد.
رفيعي درباره آخرين وضعيت جوي پايتخت گفت: در تهران هم امروز آسمان صاف خواهد و بود و گاهي وزش باد را خواهد داشت که طي چند روز آينده هم شرايط به همين صورت خواهد بود. حداکثر دما در تهران امروز به ۳۳ درجه بالاي صفر خواهد رسيد. حداقل دما نيز ۲۱ درجه بالاي صفر خواهد بود. خنک‌ترين مرکز استان هم امروز شهرکرد با دماي حداقل ۵ درجه بالاي صفر و گرم‌ترين مرکز استان ديروز اهواز با دماي حداکثر ۴۳ درجه بالاي صفر گزارش شده است.

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today