صدا و سيما/ مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به اجراي طرح هوشمندسازي مدارس در استان گفت: در شهريور ماه جاري ۵۵ مدرسه ديگر در مناطق روستايي استان کرمانشاه به شبکه ملي اطلاعات متصل شدند.
 
شهريار بهنيا، مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان کرمانشاه بيان داشت: با ارتقاء سطح سرويس‌دهي اپراتور‌هاي تلفن همراه و توسعه و  ارتقاء زيرساخت‌هاي مخابراتي استان در اکثر روستاها، روزانه شاهد افزايش اتصال مدارس روستايي استان به شبکه ملي اطلاعات همراه با دريافت مودم و پهناي باند رايگان هستيم.
وي افزود: در سال گذشته ماهانه ۳۰ گيگابايت اينترنت رايگان به مدارس شهري و روستايي استان تخصيص داده شد که با توجه به شيوع ويروس کرونا و آموزش مجازي، اکثر مدارس با کمبود حجم اينترنت مواجه مي‌شدند که با موافقت وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات حجم اينترنت رايگان مدارس به ۷۰ گيگابايت ارتقاء پيدا کرده است.
مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمامي مدارس شهري و بيش از ۹۰ درصد مدارس روستايي استان با دريافت مودم و پهناي باند رايگان به شبکه ملي اطلاعات متصل هستند.
بهنيا اظهار داشت: با توجه به موقعيت جغرافيايي استان، انتقال اينترنت به برخي روستا‌ها دشوار بوده که با تلاش اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان و همکاري مخابرات، اپراتور‌هاي ايرانسل، هاي‌وب و برخي دستگاه‌هاي اجرايي در تلاش هستيم راه را براي پوشش هرچه بيشتر اينترنت در روستا‌ها و مدارس باقيمانده روستايي هموار کنيم.

آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today