فارس/ از ماه‌هاي پاياني سال گذشته بود که محدوديت تردد شبانه در سطح کشور کليد خورد تا به نوعي منجر به کاهش رفت و آمد و در نتيجه کاهش شيوع ويروس کرونا شود.

در روزهاي نخست اجراي اين مصوبه، تا حدودي نسبت به آن عمل مي‌شد اما با گذشت يکي دو ماه مردم پيه جريمه را به تنشان ماليدند و از آنجا که ثبت جريمه از سوي دوربين‌ها انجام مي‌شد برخي قسر درمي‌رفتند. 
ماجرا تا آنجا ادامه‌دار شد که ساعت منع تردد شبانه از ۲۱ به ۲۲ و از ۶ به ۳ بامداد کاهش يافت، اما باز هم رعايتي از سوي مردم صورت نگرفت. 
نکته‌اي که در اين ميان قابل توجه به نظر مي‌رسد عدم لغو اين مصوبه توسط ستاد کرونا علي رغم عادي شدن شرايط است. 
در شرايطي که همه چيز روال عادي خود را سپري مي‌کند و بر اساس آمارهاي ارائه شده از سوي وزارت بهداشت تعداد مبتلايان و قربانيان کرونا ارتباطي با بود يا نبود اين
محدوديت تردد ندارد، حکايت جريمه‌هاي ۲۰۰ هزار توماني از ساعت ۲۲ تا ۳ چيست؟! 
خسته شدن مردم از طولاني شدن اين تصميم و راه‌اندازي مراکز ۲۴ ساعته تزريق واکسن سبب شد، سخنگوي ستاد ملي کرونا طي پيامي از لغو اين مصوبه سخن بگويد؛ اما يکي دو روز پس از آن باز هم تکذيبيه‌اي برا آن نهاده شد و طي دو روز بسياري از خودروها جريمه شدند. 
اين سردرگمي تا آنجا ادامه يافت که تصميم گرفته شد تا به جهت اعلام لغو اين مصوبه در دو روز، جريمه‌هاي اعمال شده در اين دو روز حذف شود، اما به نظر مي‌رسد با گذشت بيش از شش هفت ماه از اجراي اين مصوبه مردم خسته شده و قادر به رعايت آن نيستند و از طرفي با اجراي اين منع تردد شبانه که به نظر مي‌رسد هيچ تاثيري در پيشگيري از شيوع کرونا ندارد تنها پول هنگفتي به جيب دولت رفته است. 
مخاطبان خبرگزاري فارس نيز با ثبت درخواست خود در سامانه مردمي فارس من خواستار لغو اين مصوبه شدند. 
جانشين استاندار فارس در اين باره به خبرگزاري فارس گفت: طولاني شدن بيش از حد اين مصوبه سبب خستگي مردم و عدم رعايت آن از جانب افراد شده است، چنانچه از
ابتدا هم اين مصوبه به صورت سفت و سخت رعايت نشد. 
عبدالرضا قاسمپور افزود: مدتي پيش پيشنهاد لغو مصوبه را به ستاد ملي کرونا داديم در مقطعي هم سخنگوي ستاد کرونا از لغو مصوبه خبر داد اما يک روز پس از ان دوباره آن را تکذيب کردند. 
وي گفت: با توجه به عادي شدن شرايط، باز بودن کليه اصناف، رفت و آمدها و ... اين محدوديت تردد براي مردم خسته کننده و بي معني شده و از جانب کسي رعايت نمي‌شود لذا بهتر است که نسبت به لغو آن اقدام شود. 
وي تاکيد کرد: اميدواريم امروز و در جلسه ستاد ملي کرونا تصميم مناسبي در جهت برداشتن اين محدوديت گرفته شود.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online