مهر/ عمليات اجرايي چهارخطه کردن محور آبدانان-دهلران در حالي دو سال پيش آغاز شده که روند کند اين پروژه باعث گلايه مردم شده است.

جاده آبدانان- دهلران يکي از محورهاي ارتباطي پرخطر و پرتردد در استان ايلام است که مسير اصلي تردد از ايلام به استان خوزستان نيز شناخته مي‌شود.
حدود ۳۰ ماه پيش عمليات چهارخطه کردن اين مسير شروع شد که پيشرفت کند پروژه باعث گلايه مردم شهرستان‌هاي دهلران و آبدانان شده است.

تصادفات منجر به فوت متعدد در جاده آبدانان-دهلران
طبق گفته مردم در اين محور به خصوص واريانت پشت قلعه تصادفات زيادي رخ داده است. يکي از رانندگاني که روزانه در اين مسير در حال تردد است اظهار کرد: اين جاده يکي از محورهاي قديمي است و جوابگوي اين همه تردد نيست.
رضا سليماني تصريح کرد: همچنين اين جاده داراي پيچ و خم‌هاي زيادي است و از ديد کافي برخوردار نيست.
وي افزود: اين جاده بسيار خطرناک است، تصادقات بسيار زيادي در اين محور رخ داده که تاکنون بالغ بر ۴۰ نفر در اين مسير جان خود را از دست داده‌اند.
طبق گفته مسئولان عمليات چهارخطه کردن اين مسير در حال حاضر شتاب بيشتري گرفته است.

پيشرفت ۶۰ درصدي قطعه اول
مدير کل راه و شهرسازي ايلام اظهار کرد: هم اکنون عمليات چهار بانده کردن مسير آبدانان تا شهرک هزاراني در قالب دو قطعه در حال اجرا است.
عبدالله بهادري افزود: قطعه اول که طول آن حدود ۲.۳ کيلومتر است، پيشرفت فيزيکي آن حدود ۶۰ درصد و پيشرفت ريالي اين پروژه ۳۵ درصد است.
وي افزود: قطعه دوم نيز به طول حدود ۳.۵ کيلومتر از پيشرفت فيزيکي مناسبي برخوردار است.
وي ادامه داد: قطعه دوم اخيراً قراداد آن منعقد شده، پيمانکار در اين راستا تجهيز کارگاه کرده و همچنين ماشين آلات خود را نيز در کارگاه مستقر کرده است.
معاون عمراني استاندار ايلام نيز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با بهره برداري و اتمام اين دو فاز بخشي از دغدغه‌هاي مردم در راستاي مشکلات ترافيکي و تصادفاتي که در اين محور رخ مي‌دهد حل مي‌شود.
احمد کرمي حذف اين پيچ‌ها و نقاط حادثه خيز مي‌تواند بخشي از مشکلات تردد مردم آبدانان را حل کنند که حذف اين نقاط حادثه خيز نياز به اعتبار دارند.

آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/