ايرنا/ مديرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري خراسان جنوبي گفت: حدود ۲۷۰ نفر از مديران پايه در دستگاه اجرايي استان از جامعه زنان منصوب شده‌اند که منجر به افزايش ۳۰ درصدي پست‌هاي مديريتي زنان در اين استان شده است.

نفيسه نخعي، مديرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري خراسان جنوبي روز شنبه بيان داشت: يکي از تلاش‌هاي دفتر امور بانوان و خانواده استانداري خراسان جنوبي، افزايش مشارکت اجتماعي و سياسي بانوان استان بوده است.
وي اظهار داشت: علاوه بر انتصاب حدود ۲۷۰ مدير زن پايه در سطح دستگاه‌هاي اجرايي تا شهريور امسال تعداد ۱۴ مدير مياني در سطح مديرکل و معاون، ۱۶ مدير مياني و پايه در زيرمجموعه‌هاي وزارت کشور در استان، ۵۳ دهيار زن، حدود ۳۹ عضو شوراي اسلامي روستا و هشت عضو شوراي شهر از بانوان هستند.
مديرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري خراسان جنوبي گفت: همچنين در راستاي افزايش مشارکت اجتماعي و سياسي بانوان، اقداماتي از سوي اين دفتر انجام شده که اجراي يک طرح ملي و يک طرح استاني با هدف آموزش مهارت‌هاي مديريتي و افزايش ۳۰ درصدي پست‌هاي مديريتي زنان در استان از جمله اين اقدامات است.
وي گفت: در اين طرح‌ها ۲۴۰ نفر از زنان شاغل دستگاه‌هاي اجرايي، بانوان کارآفرين و عضو شوراي شهر، آموزش‌هاي لازم در حوزه مهارت‌هاي مديريتي را در قالب ۱۳ هزار ۷۶۰ نفر ساعت دريافت کرده‌اند.
نخعي شناسايي بانوان توانمند و مستعد مديريت شاغل در دستگاه‌هاي اجرايي، آموزش مهارت‌هاي مديريتي به جامعه هدف، پيگيري و رصد مستمر افزايش نرخ مديران زن در استان، رايزني با مسوولان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي براي استفاده از توان مديريتي بانوان را از ديگر اقدامات براي افزايش مشارکت سياسي اجتماعي زنان برشمرد.

آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today