ايسنا/ مديرکل حفاظت از محيط‌زيست چهارمحال و بختياري گفت: روز گذشته طي درگيري محيط‌بانان با افراد متخلف در منطقه حفاظت‌شده تنگه صياد يکي از محيط‌بانان زخمي شد، اقدامات قضايي و انتظامي جهت شناسايي و دستگيري اين افراد در حال انجام است.

شهرام احمدي، مديرکل حفاظت از محيط‌زيست چهارمحال و بختياري در خصوص جزئيات زخمي شدن يک محيط‌بان در تنگه صياد چهارمحال و بختياري، اظهار کرد: روز گذشته حدود ساعت چهار بعد از ظهر محيط‌بانان در زمان گشت و کنترل در منطقه حفاظت‌شده تنگه صياد به دو فرد متخلف که صورت خود را پوشانده بودند برخورد کردند.
وي افزود: با نزديک شدن محيط‌بانان به دو فرد متخلف، اين افراد شروع به تيراندازي مي‌کنند و متاسفانه يکي از محيط‌بانان از فاصله نزديک مورد اصابت گلوله قرار مي‌گيرد و پاي چپ اين محيط‌بان زخمي مي‌شود.
مديرکل حفاظت از محيط‌زيست چهارمحال و بختياري ادامه داد: پس از وقوع اين حادثه محيط‌بان زخمي در مدت زمان کوتاهي با همکاري نيروهاي اورژانس به بيمارستان کاشاني شهرکرد منتقل شد و در حال حاضر حال عمومي اين فرد مساعد است، اما براي خارج شدن ساچمه، محيط‌بان بايد تحت درمان و عمل جراحي قرار بگيرد.
احمدي عنوان کرد: باتوجه به اين موضوع که متخلفان صورت خود را پوشانده بودند، تاکنون هيچ يک از آن‌ها دستگير نشده‌اند، اما اقدامات قضايي و انتظامي جهت شناسايي و دستگيري اين افراد در حال انجام است.
وي اضافه کرد: براي تامين امنيت جاني محيط‌بانان برنامه‌هايي مانند استفاده از امکانات نوين حفاظتي مانند نصب دکل‌هاي دوربين مداربسته در سطح مناطق، افزايش نيرو، افزايش تجهيزات و تعامل و همکاري با دستگاه قضايي و انتظامي در دستور کار است.
مديرکل حفاظت از محيط‌زيست چهارمحال و بختياري خاطرنشان کرد: افزايش آموزش در سطح جامعه تاثير بسياري در کاهش حوادث و به خطر افتادن جان محيط‌بانان دارد، زيرا افرادي که در اثر ناآگاهي به شکار علاقه‌مند هستند با آموزش متوجه ناصحيح بودن اين عمل مي‌شوند و اين اميد وجود دارد درصورتيکه فردي ميل به شکار دارد، خانواده‌ها مانع اين افراد شوند، همچنين اداره محيط زيست نيز تمامي تلاش خود را جهت حفظ امنيت محيط‌بانان که با جان خود حافظ سرمايه‌هاي ملي ايران هستند، انجام مي‌دهد.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday