ايرنا/ مدير گروه بيماري هاي مرکز بهداشت گيلان گفت: ۱۸۰ هزار دوز واکسن جديد کرونا امروز "شنبه" وارد استان گيلان شد.

حسن رخ‌شاد مدير گروه بيماري هاي مرکز بهداشت گيلان با بيان اينکه اين ميزان واکسن از نوع سينوفارم براي تزريق نوبت اول و دوم امروز وارد گيلان شده است، اظهار کرد: ورود واکسن طي هفته‌هاي اخير در اين استان مناسب بوده و در زمان حاضر محدوديتي در رابطه با تزريق واکسن ندارم.
وي اظهار داشت: پيش از اين نيز نزديک يک ميليون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن وارد استان گيلان شده بود و بيش از يک ميليون و ۴۹۲ هزار دوز نيز به گروه هاي هدف تزريق شده است.
مديرگروه بيماري هاي مرکز بهداشت گيلان با بيان اينکه تاکنون ۹۹۲ هزار و ۱۹ نفر در اين استان دوز اول واکسن کرونا را دريافت کرده اند، اضافه کرد: حدود ۵۰۰ هزار نفر نيز دوز دوم واکسن را دريافت کرده اند به اين ترتيب پوشش نوبت اول در گيلان به ۴۸.۸ درصد و پوشش کلي واکسيناسيون در اين استان به حدود ۲۵ درصد رسيده است.
له گفته رخ‌شاد تمامي افراد ۳۲ سال به بالا متولدين ۶۸ و قبل در سراسر کشور مي توانند با مراجعه به سامانه https://salamat.gov.ir/ زمان و محل دريافت واکسن را انتخاب کنند.
براساس ارزيابي نرم افزار ماسک سياهکل، شفت، فومن، بندرانزلي ، ماسال، رضوانشهر و املش در وضعيت زرد کرونايي قرار دارند و هم اکنون شهرستان هاي لنگرود، رودسر، رودبار، لاهيجان ، آستانه اشرفيه، صومعه سرا، رشت، خمام، آستارا و تالش در وضعيت نارنجي کرونايي قرار دارد.
بر اساس آخرين آمار، ۶۳۷ بيمار مبتلا به بيماري کوويد ۱۹ در بيمارستان هاي گيلان بستري هستند.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today