مهر/ رئيس دادگستري شهرستان سيرجان از رهايي پنج نفر از قصاص با پيگيري شوراي حل اختلاف زندان سيرجان خبر داد.

يدالله سپهري، رئيس دادگستري شهرستان سيرجان از سازش ۲۲ درصدي در پرونده‌هاي وارده به شعب شوراهاي حل اختلاف اين شهرستان خبر داد و گفت: در سال گذشته پنج فقره پرونده قتل عمد با اقدامات و تلاش‌هاي شوراي حل اختلاف ويژه زندان اين شهرستان منجر به گذشت اولياي دم و رهايي محکومان از قصاص شده است.
وي ادامه داد: شوراهاي حل اختلاف شهرستان سيرجان در اجراي منويات رياست معظم قوه قضاييه، سند تحول قضايي و عمل به رسالت ذاتي خويش در حل و فصل دعاوي، موفق به صلح و سازش يک هزار و ۶۸۳ فقره پرونده در پنج ماه ابتدايي سال جاري شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل دو درصد رشد داشته است.
رئيس شوراهاي حل اختلاف شهرستان سيرجان ابراز کرد: از ابتداي سال جاري تاکنون تعداد هفت هزار و ۶۹۳ فقره پرونده به ۲۹ شعبه شوراي حل اختلاف فعال در شهرستان سيرجان وارد شده و با تلاش اعضا و کارکنان شوراهاي حل اختلاف تعداد هفت هزار و ۳۲۸ فقره پرونده مورد رسيدگي قرار گرفته و مختومه شده است.
سپهري با اشاره به اين مطلب که گسترش فرهنگ صلح و سازش و امنيت اجتماعي، مدارا و آرامش را به همراه دارد و سبب افزايش اعتماد عمومي و رضايتمندي مردم به دستگاه قضايي مي‌شود، ادامه داد: در حال حاضر يک شعبه شوراي حل اختلاف ويژه زندان در شهرستان سيرجان فعال است که اعضا و کارکنان اين شعبه موفق شدند در سال گذشته تعداد ۴۸ پرونده را با سازش مختومه و تعداد ۴۱ نفر از مددجويان را به آغوش گرم خانواده‌هاي خويش بازگردانند.
وي خاطرنشان کرد: در پنج ماهه نخست سال جاري نيز بالغ بر ۹۱ درصد از ابلاغيه‌ها به صورت الکترونيکي به مخاطبين ابلاغ شده است که علاوه بر کاهش زمان رسيدگي، باعث تسريع در انجام امور قضايي و صرفه جويي در وقت و هزينه و با التبع رضايتمندي مراجعين شده است.

آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar